Vadí mi že ještě studuje a já už pracuji. Co s tím?

tuška a papírJe-li pracující a úspěšný muž, který si najde mladší či stejně starou dívku, která je ještě studentka, není to nic neobvyklého. Horší je, když je to naopak. Dívka chodí do práce, a doma ji čeká její přítel, který se vrací brzy ze školy, a nemá co na práci. Jak se s tímto smířit?

Možná si tuto situaci právě představujete, a ženu v myšlenkách odsuzujete. Jde ovšem o přirozený jev. Odjakživa jsou muži vůdci rodiny. A že to ženám v dnešní době vadí, lze naprosto pochopit.
Co proti tomu dělat? Je to složité. Pokud se předem rozhodujete, zda do takového vztahu skočit, opravdu si to promyslete. Následné rozchody z tohoto důvodu z Vás udělají minimálně zlatokopku, která hledá někoho při penězích. I když je pravda jiná, bude se Vám to těžko obhajovat, a to i před nejbližšími kamarády. Hlavním důvodem nemusí být peníze. Jde o neshodující se denní režim, málo společných témat, bránění v kariéře. V takovémto vztahu si můžete připadat někdy spíše jako rodič, než jako partnerka.

Když se cesty během studia rozpojí

Složitější případ je ten, kdy začnete studujete oba zároveň, avšak Vy školu předčasně ukončíte kvůli nabídce skvělého zaměstnání, a Váš přítel, který má před sebou ještě tři roky pilného studia, pokračuje. Jste spolu řádku let, ale najednou se Vaše cesty rozejdou. Přesně tento případ se stal mé kamarádce, takže vím, o čem píši.

Začalo jí to vadit, i když ten kluk je skvělý, inteligentní, pohledný, umí vařit… Ale nastal tento problém. Pořádně si rozmyslete, zda Vám stojí za to zahodit dlouholetý vztah, kvůli tomuto faktu. Mé kamarádce to za to stálo. Nyní čeká muže definovaného v prvním odstavci, a ten už půl roku nepřichází. Všechny ty skvělé vlastnosti, které chtěla, měl její přítel, student.
Nedělejte ukvapená rozhodnutí. Pokud se dostanete do této situace, snažte se svého přítele na sto procent tolerovat. Vždyť studia jednou skončí, a není to otázka deseti a více let, a právě díky nim je pravděpodobnost, že sežene skvělou práci, což bude ve výsledku i přínos pro Vás.

Autor: V.A., zdroj: red.

Odpovědět

*