Vánoce v Anglii

Hotel v AngliiStrávit Vánoce, Silvestra a Nový rok v zemi „Otce Vánoc“ (Christmas Father) by si asi přálo mnoho studentů. Dva žáci Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestují ve středu 9. prosince do anglického Prestonu na měsíční praxi. Nebudou to tedy žádné prázdniny, ale tvrdá práce v hotelu v době, kdy se chtějí zákazníci nejvíce bavit.

V tomto hotelu budou pracovat naši žáci již druhým rokem. V loňském roce se zde studentkám velmi líbilo a také majitelka hotelu s nimi byla spokojená, proto jsme mohli navázat na tuto spolupráci a doufáme, že se stane tradicí.

To, že studenti tráví Vánoce mimo domov, jistě vynahradí zkušenosti v oblasti obsluhy a komunikace se zákazníky navíc v nerozšířenějším cizím jazyce – angličtině. Naváží kontakty, poznají kulturu a tradice jiné země, naučí se samostatnosti a prokáží životaschopnost. Učitelé je ve škole vybavují potřebnými znalostmi a dovednostmi, rodiče připravují bezpečné zázemí. A teď? Posadíme je do autobusu Student Agency – a starejte se sami o sebe, plavte. Přejeme jim krásné zážitky a šťastnou plavbu!

Zdroj: red., autor: Mgr. Hana Trinerová (učitelka ISŠ HPOS Příbram)

 

Odpovědět

*