Ve středních Čechách včera utonuli dva lidé. Jeden z nich na Trhovkách

4111173-ilustrace-zdravotnictvi-nemocnice-zzs-zdravotnicka-zachranna-sluzba-sanita-sanitka_denik-380Ve středních Čechách včera odpoledne utonuli dva lidé. Mladá žena se utopila v jezeru u Dřís u Prahy, starší muž utonul v Orlické přehradě na Příbramsku. ČTK to řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

K ženě, která chtěla přeplavat Křenecké jezero, vyjížděli záchranáři okolo 16:00. „Ve vodě ji našli plavci již bez známek života,“ uvedla Effenbergerová. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Podle informací ČTK ženu začala její rodina pohřešovat zhruba po hodině.

Další případ se stal zhruba o hodinu později, přibližně sedmdesátiletý muž se topil v Orlické přehradě. Svědci u muže začali okamžitě s telefonicky asistovanou resuscitací a za pět minut přijel také člun se záchranáři. „Přes veškerou snahu se jim muže nepodařilo oživit,“ uvedla mluvčí.

,,Asi v 17:30 jsme se na Trhovkách ještě vyhřívali na sluníčku. Leželi jsme opodál a celou situaci jsme viděli. Nemohla jsem přistoupit blíže, bylo mi z toho hrozně. Na dálku jsem doufala a věřila, že ho zachrání. Pak jsem viděla už jen, jak od něj odchází a po chvíli přijela pohřební služba. Bylo to strašné,“ popsala situaci a své pocity naše redaktorka.

Podle Effenbergerové při aktuálním horkém počasí stoupl počet výjezdů záchranářů o pětinu. Záchranáři upozorňují všechny lidi, aby se v době letních aktivit nepřepínali, nepřeceňovali své síly a aby dávali pozor na své blízké.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*