Volejbalisté Brna porazili Příbram

VK PŘÍBRAM – VOLEJBAL BRNO

V pátém kole volejbalové UNIQA extraligy se střetly týmy Příbrami a Brna. Před zápasem všechny prognózy napovídaly, že by se mohlo jednat o vyrovnaný zápas. Příbram měla jasný cíl uspět před domácím publikem, to samé však platilo pro Brno, které ale v posledních šesti dnech čekal už třetí zápas, a nebylo jasné, jestli se do jejich výkonu nepromítne i únava z předchozích utkání. Zpočátku probíhalo utkání vyrovnaně, domácí po chybách hostů získali jednoznačně první set, pak se ale vývoj zápasu otočil a hosté z Brna vybojovali následující tři sety a odjíždějí z Příbrami s plným bodovým přídělem.

Hned v úvodu prvního setu začali o něco lépe hosté z Brna a vytvořili si malý náskok dvou bodů. Příbram ale tento mini náskok už před prvním technickým timem dokázala smazat. Poté nastala vyrovnaná hra a oba týmy se tahaly o každý míč až do stavu 12:12, kdy hosté začali chybovat, a Příbram šla do trháku. Domácí kocouři vedli už 23:14, až poté maličko znervózněli, když Brno snížilo třemi body v řadě. Domácí tak byli nuceni vyčerpat oba oddechové časy, ale jejich náskok byl již tak vysoký, že nakonec zvládli první sadu v klidu dohrát.

Hostující trenér Ondřej Marek však na konci prvního setu udělal velmi chytrou věc, a to že prostřídal všechny hráče, aby si rozehrál ty střídající, a do druhého setu pak nasadil hodně obměněnou sestavu, přičemž neváhal ani míchat s posty, například Jan Pražák nastoupil v prvním setu jako univerzál a ve druhém jako blokař, Martin Licek začal na nahrávce a později naskočil do utkání jako smečař. Domácí do druhého setu nevstoupili dobře, naopak hosté naskočili do setu, jako kdyby je výsledek prvního setu vůbec nepoznamenal, výtečně podával univerzál Nicholas Goodel. I díky jeho skvělému servisu se Brno hned v úvodu dostalo do výrazného vedení, které až do konce setu nepustilo.

Ve třetím setu pokračovali hosté z jihu Moravy ve skvělém výkonu, od začátku nedělali chyby a zpočátku byl vývoj téměř identický jako v setu druhém. Za stavu 12:8 pro hosty však šel na podání ruský blokař ve službách Příbrami Shestak a podával celkem 8x, hosté vyrobili velké množství nevynucených chyb na útoku, chybovali také na příjmu. Domácí si pak vytvořili solidní náskok, který však neudrželi do konce setu. Přestože vedli 21:17, nedokázali složit důležité míče a Brno i se štěstím dokázalo nakonec třetí set zvrátit v jejich prospěch.

Do čtvrtého setu nastoupili hosté už mnohem klidnější, stále velmi dobře servírovali a skládali jeden útok za druhým. Příbramští kocouři zkoušeli ještě točit sestavou, ale zdálo se, že nic nefunguje a Brno náskok stále navyšovalo. Čtvrtý set nakonec skončil největším rozdílem 25:17 a Brno zvítězilo ve čtyřech setech.

Štěpán Chvosta

Zdroj: red.

Odpovědět

*