Volejbalisté Příbrami podlehli Benátkám, v play off je čekají Budějovice

Kocouři ve včerejším závěrečném utkání základní části prohráli v Benátkách nad Jizerou 1:3 a v konečné tabulce Uniqa extraligy obsadili 7.místo. V play off narazí na Jihostroj České Budějovice s expříbramským trenérem Janem Svobodou. První dvě utkání se odehrají na jihu Čech ve středu 18.3. a ve čtvrtek 19.3. Doma by se pak Kocouři měli představit v neděli 22.3. a v pondělí 23.3.

11355_1023368207674042_4516686241383015978_n

VK Karbo Benátky nad Jizeroo – Euro Sitex Příbram 3 :1 (23,-21,19,14)

Rozhodčí: Kamil Renčín a Roman Marschner

Počet diváků: 299

Benátky n/J: Pavel Starý, Jaroslav Škach, Filip Nesvačil, Aleš Dittrich, Radek Motys, Milan Moník, libero: Daniel Steffan, Martin Ticháček. Střídali: Daniel Kohlmann, Vladimír Němeček, David Schweiner.

Příbram: Petr Čížek, Kevin Owens, Jakub Ulč, Martin Böhm, Tomáš Anděl, Tomasz Josefacki, libero: David Juračka. Střídali: René Dvořák, Jindřich Kuchař, Jan Vobejda, Jiří Suda, Michal Drdoš.

Průběh včerejšího utkání:

Volejbalisté Benátek dokázali i podruhé letos zvítězit nad Příbramí a udrželi páté místo před play off. Příbram v prvních dvou setech bojovala a chtěla si před play off polepšit alespoň o jednu příčku, ale po prohraném třetím setu utkání složila zbraně a nechala zahrát celou lavičku.

Úvod utkání byl poznamenán spoustou nevynucených chyb na obou stranách, hlavně na útoku. Výsledkem byl až do stavu 4:4 naprosto vyrovnaný stav. Až když se daří Benátkám proměnit chycený míč v bod (Milan Moník), začínají domácí pomaličku získávat více ze hry. Po dobře sehraném signálu středem (Jaroslav Škach – Pavel Starý) a tvrdém útoku z pipe (Filip Nesvačil) jsou domácí v tříbodovém vedení (7:3). Přímý bod hostů (Tomáš Anděl) snižuje na dvoubodové vedené, ale po dvou blocích Benátek (Jaroslav Škach a Filip Nesvačil) již domácí vedou o čtyři body (10:6). I hostům se začíná dařit na bloku a během několika míčů je vyrovnáno (12:12, bloky Jakub Ulč a Tomáš Anděl). Po útoku Benátek do autu se poprvé hosté dostávají do vedení za stavu 12:13. Od této doby se obě družstva bodově hlídají a hrají velmi zodpovědně a bez chyb. Až za stavu 19:18 se daří domácím získat bodík k dobru (Kevin Owens středem do autu). Po bloku Pavla Starého a další nevynucené chybě hostů na útoku tu máme první setbol utkání (24:1). Zkažené podání Benátek a následný útok do autu dává velkou šanci hostům. Naštěstí pro domácí se třetí setbol daří proměnit Milanovi Moníkovi z hlavního kůlu a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

I ve druhém setu to pro domácí vypadalo velmi dobře a po bloku Radka Motyse se radují z vedení 5:2. Přesto k prvnímu TT odcházejí s nepatrným vedením hosté. Od TT se hostům začíná dařit na příjmu podání a od toho pramení i dobře sehraný útok a výsledkem je rychle nabytý bodový náskok (12:16). Získané vedení si hosté udrželi až do samotné koncovky setu. Po zkaženém podání Benátek tu máme první setbol druhé sady (21:24). Ten hned hosté proměňují dobře postaveným blokem (Kevin Owens) a je vyrovnáno.

Po výměně stran ukázali domácí volejbalisté, jak se bojuje o lepší umístění play off. Perfektní zákroky v poli celého družstva, kvalitní obrana na síti a vynikající podání (eso Aleš Dittriich) dovoluje Benátkám odskočit až na rozdíl sedmi bodů (14:7). Hosté již nedokázali Benátky bodově dohonit, a když kazí své podání za stavu 24:19, tu máme první setbol třetí sady. Ten Benátky dobře sehraným signálem středem (Jaroslav Škach – Pavel Starý) proměňují a hosté již tuší, že se na vyšší příčku po základní části nemohou posunout.

Čtvrtý set již byl prakticky o ničem. Hosté protočili celou lavičku, dokonce i půl setu nahrával hrající trenér René Dvořák. Na Benátky ale nic nezabíralo a bodový rozdíl narůstal (4:1 blok Aleš Dittrich, 6:2, 8:3 blok Aleš Dittrich, 11:5 blok Pavel Starý, 14:6 dvojblok Jaroslav Škach a Pavel Starý, 17:8 čisté eso Jaroslav Škach). Po dalším přímém bodě z podání (Pavel Starý) tu máme první mečbol za stavu 24:14. Ten Benátky proměňují dobře postaveným blokem (Aleše Dittrich) a domácí získávají potřebné tři bod za vítězství 3:1 a čeká je v play off Fatra Zlín. Příbram čeká souboj s Jihostrojem České Budějovice.

Kapitán Jaroslav Škach (Benátky): „Myslím si, že dva a půl setu to bylo dost nervózní. Nemohli jsme se najít a Příbram hodně kousala. Bylo to velmi těžké. Potom se nám podařilo soupeře zlomit a konec utkání již byl v pohodě. Jsme rádi, že jsme skončili pátí.“

Trenér Miroslav Malán (Benátky): „Utkání bylo nervózní, protože jsme chtěli vyhrát za tři body, abychom byli pátí. Takže ta tíha odpovědnosti tam trošičku byla. Ale myslím si, že to dnešní utkání nakonec kluci zvládli se ctí a byl to docela dobrý volejbal.“

Kapitán Martin Böhm (Příbram): „My jsme potřebovali vyhrát za tři body. To se nám očividně nepovedlo. Soupeř hrál líp na všech postech a byl to od něj vyrovnaný výkon, proto nás přehrál.“

Trenér René Dvořák (Příbram): „Myslím si, že o dnešním zápase rozhodl první set, ve kterém jsme se v koncovce potýkali se špatným rozhodnutím rozhodčího (míč škrtl o pásku a skončil v poli Benátek, ale druhý rozhodčí a čárový signalizovali anténku – poznámka dle filmového záznamu pana Stýbla). Bohužel toto rozhodnutí asi rozhodlo. Nicméně se na to nevymlouváme. Druhý set jsme hráli poměrně slušně, vyhráli jsme. Třetí set jsme nezvládli a od doby, kdy si Benátky udělaly dva sety, pro nás prakticky přestala být motivace. Tak jsem nechal odpočinout lidi, kteří jsou hodně unaven, nebo o kterých si myslím, že jsou unavenější a dopadlo to tak, jak to dopadlo.“

Zdroj: red, cvf.cz, foto: red