Vyjádření starosty města Příbrami Jindřicha Vařeky k situaci kolem dopadení chronického oznamovatele bomb

Jindřich VařekaUž dávno není novinkou, že příbramský veřejný nepřítel č.1, zvaný „bomber“, byl dopaden. Jakožto zástupci jedné z poškozených stran, tedy města Příbram, mi bylo umožněno nahlédnout do spisu a dozvědět se podrobnosti, které by mohly mít vliv na další rozhodování vedení města. Krom jiného mne velmi zajímala odpověď na otázku, zda odměna vypsaná zastupitelstvem města Příbram ve výši 100.000,- Kč bude či nebude k vyplacení. 

Nejsem právní expert, ale smysl pro fair play mi říká, že jeden občan města Příbram se nade vší pochybnost trefil do černého a odměnu si zasloužil. Jinými slovy, uvedl policii jméno předpokládaného pachatele, načež policie ČR odvedla profesionální práci a posbírala takové důkazy, které pachatele v největší možné míře usvědčují. (Konečný verdikt samozřejmě musí vynést soud).

Ať už bude tím, kdo „shrábne bank“ kdokoli, přejme mu to. Zbavil město Příbram letitého nepřítele. Zbavil nás mraku zla, který visel nad každou větší společenskou akcí.  Těší mne i to, že rozhodnutí zastupitelů, vypsat odměnu za přivedení na stopu pachatele, zafungovalo. Mnoho lidí se díky tomu nad případem zamyslelo a začalo si dávat své poznatky do souvislostí. Ve městě totiž žije 30 tisíc párů očí, a to se může ukázat efektivnější, než sebelepší tým vyšetřovatelů o několika lidech.

Co na tomto případu považuji za mrzuté je snad jenom to, že ani v tomto bodě, tedy na vypsání odměny nehlasovali zastupitelé jednotně. Je samozřejmé, že hlasování nemusí vždy proběhnout ve všeobecné shodě, ovšem pokud určitý politický blok, např. „Šance pro Příbram“ + doktor Danda, nepodpoří prakticky nikdy nic nového, a to i v takových případech jako jsou dotace pro seniory, podpora Centra zdravotních a soc. služeb nebo třeba rekonstrukce aquaparku, je třeba již alespoň pozvednout obočí.

Nicméně ač je to k nevíře, je třeba konstatovat, že v rozporu s entropickými pravidly nakonec řád nad chaosem v lidské společnosti povětšinou vítězí. To je přesně to, co mne naplňuje nadějí na lepší zítřky.

Krásné a ničím nerušené oslavy města všem přeje…

Jindřich Vařeka, starosta města

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*