Výstava zbraní mušketýrů po celé léto na zámku Dobříš

Výstava_Mušketýři_DobříšOd 1. června až do 15. září můžete na zámku Dobříš navštívit poutavou výstavu „Zbraně mušketýrů“.

Zámek Dobříš se stal pro svůj půvab jedním z oblíbených míst natáčení seriálu The Musketeers, který byl natočen podle románu Tři mušketýři od Alexandra Dumase. Seriál se natáčel nejen v prostorách zámku samotného, ale také ve francouzském a anglickém parku.

V rámci I. prohlídkového okruhu můžete nyní spatřit repliky zbraní a kostýmy z natáčení výše zmíněného seriálu. Chybět nebudou ani lovecké zbraně nebo chladné zbraně mušketýrů, jako jsou kordy a dýky, jezdecké šaty královny, osobní věci Milady de Winter a mnoho dalších rekvizit z natáčení.

Plné vstupné činí 130 Kč za osobu. Využít můžete i rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně 3 děti do 15 let za zvýhodněnou cenu 340 Kč. Snížené vstupné pro děti, studenty, důchodce a ZTP je ve výši 80 Kč. Prohlídka trvá zhruba hodinu a půl. Fotit během prohlídky můžete za poplatek 50 Kč.

Rezervovat si můžete prohlídku dopředu na telefonním čísle 318 521 240, na čísle 601 579 330 nebo e-mailem na prohlídky@zamekdobris.cz.

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

Odpovědět

*