Záchranáři na Příbramsku ošetřili 4 mladistvé po pádu do potoka

4111173-ilustrace-zdravotnictvi-nemocnice-zzs-zdravotnicka-zachranna-sluzba-sanita-sanitka_denik-380Záchranáři na Příbramsku ošetřili ve čtvrtek večer čtyři mladistvé po pádu do potoka, jeden chlapec je vážně zraněný. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů a vrtulník. ČTK o tom informovala mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Událost se stala před 22:00. Tři zhruba patnáctiletí chlapci a dívka utekli z dětského domova Sedlec – Prčice. „Na útěku je spatřila policejní hlídka, před kterou začali utíkat,“ řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa. Mladiství se pak rozběhli pryč a při útěku před policií spadli přibližně ze dvou metrů na kameny do potoka.

Nejvážněji zraněný chlapec utrpěl poranění páteře. „Záchranáři ho uložili do vakuové matrace, aby ho zafixovali proti pohybu. Byl mu zajištěn žilní vstup a podané nezbytné léky, poté byl letecky transportován do motolské nemocnice,“ informovala Effenbergerová.

Dívka si při pádu pravděpodobně zlomila kotník, jeden chlapec měl zhmožděný loket, třetí chlapec si zlomil žebra a nos. Všichni byli odvezeni do nemocnice.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*