Zahájení adventu v Březnici

Advent BřeznicePoslední listopadovou neděli 29. 11. 2015 od 15 hodin bude na náměstí v Březnici zahájení adventu. Součástí bude bohatý doprovodný program zakončený rozsvícením vánočního stromu na náměstí a koncertem Rožmitálské Venkovanky.

Zahájení adventu probíhá vždy čtyři týdny před Štědrým dnem. Jako v každé obci, i v Březnici se rozsvítí strom a další světýlka, jako každoročně na náměstí.

V bývalé jezuitské koleji můžete od 15 hodin navštívit vánoční tržiště a muzicírování, od 15:30 hodin vystoupí soubor Třemšínská kvítka a zazní vánoční písničky v podání Divadla eMILLIon, kteří budou vystupovat jako andělé na chůdách. V Městské knihovně a Infocentru si od 16 hodin můžete prohlédnout výstavu adventních věnců, nebo navštívit v ten samý čas tradiční jarmárek SRPŠ v budově ZUŠ. Od 16:15 hodin na náměstí vystoupí děti 1. MŠ a 2. MŠ, žáci ZŠ a žáci ZUŠ s vánočním vytrubováním. V 17 hodin, po setmění, bude rozsvícen vánoční strom, zazní sváteční slovo pana faráře a starosty města a proběhne Vánoční koncert Rožmitálské Venkovanky.

Jako každoročně se můžete těšit na stánky s občerstvením, krásně osvětlené náměstí i vánoční atmosféru.

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

Odpovědět

*