Zájemci o pěstování a využívání konopí se sešli v Milíně

Sklizeň, zpracování a úprava konopí setého, takový nesl název workshop, který společně zorganizovali Svaz lnu a konopí České republiky a firma Hemp Production, která konopí v blízkosti Příbrami přímo pěstuje a zpracovává jako potravinu. Workshop započal ranní sérií přednášek a pokračoval prohlídkou technického zázemí firmy.

Čtyřicet pět zájemců z řad veřejnosti usedlo ve čtvrtek v hotelu u Milína a vyslechli sérii přednášek. „Velmi důležitá byla přednáška Legislativa v oblasti využití semen konopí setého v potravinářství Jitky Götzové z ministerstva zemědělství. Byla velmi přínosná pro nové i stávající zájemce o pěstování a následné zpracování této plodiny,“ říká Zlatuše Krejčová z firmy Hemp.

Takovýto workshop nebyl prvním ani posledním, který se zde na Příbramsku konal. „Workshopy pořádáme, abychom zájemce seznámili s novinkami v oblasti pěstování konopí. Ten čtvrteční se myslím povedl. Nejen přednášky, ale i dotazy hostů přinesly zajímavé poznatky,“ dodává Zlatuše Krejčová.

Firma HEMP PRODUCTION pěstuje a zpracovává konopí seté v blízkosti Milína a prodává konopné výrobky už dvanáct let. „Pro nás je konopí hlavně zdravá potravina. Má velké využití. Dokáže se z ní vyrobit desetitisíce produktů,“ uvádí Václav Říha, majitel společnosti a dodává, že by bylo potřeba zařadit tuto plodinu do osevních postupů. Zabraňuje erozi půdy a zlepšuje její kvalitu.

Zdroj: red.

Odpovědět

*