Zápisy do příbramských MŠ budou 9. dubna

skolka-zizkova.czNa svém jednání 16.února schválila Rada města mimo jiné i datum konání zápisů do mateřských škol. Letos se budou konat ve čtvrtek 9. dubna, a to od 10 do 16 hodin. Vzhledem k tomu, že v posledních letech se díky budování nových školek výrazně navýšil počet nabízených míst, lze předpokládat, že fronty budou letos zase o kousek kratší.

Jak řekl na tiskové konferenci místostarosta Václav Švenda (TOP09), celková kapacita v našich mateřských školkách je 1 332 míst a předpokládá se, že město bude mít připraveno pro nové žáčky 400 volných míst. „Přihlášku lze podat i písemně, zápis však lze brát jako den otevřených škol, a proto doporučuji klasickou formu zápisu přímo ve školce,“ doplnil místostarosta.

Formulářů a dokladů je potřeba několik

Přihláška však není to jediné, co budou rodiče potřebovat u zápisu. Nutný je rodný list dítěte a posudek lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte navštěvovat školku. Zákonní zástupci by neměli zapomínat ani na svůj občanský průkaz. Jak upozorňují učitelky a ředitelky škol není nutné, aby se rodiče snažili přijít se svým dítětem hned v 10 hodin, jakmile se dveře školek otevřou. Zapsání dítěte do školky totiž není od pořadí nijak odvislé. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete k zápisu dostavit a máte zájem o zápis dítěte do dané školky, je možné kontaktovat ředitelku školky a domluvit se s ní na náhradním postupu. Není možné, aby se rodiče či zákonní zástupci nechali zastoupit u zápisu například sousedkou či s dítětem poslali staršího, byť zletilého sourozence.

Celkem patnáct školek

V Příbrami funguje celkem patnáct mateřských školek, včetně waldorfské, alternativní či speciální. Každá školka postupuje při vzdělávání a výchově dětí podle svých vzdělávacích plánů, které jsou dostupné na webových stránkách jednotlivých školek nebo si je můžete vyžádat přímo ve školce. Rodičům mohou tyto plány pomoci při rozhodování o volbě nejvhodnější školky. Rozcestník, přes který se dostanete na weby jednotlivých školek najdete na stránkách města Příbram: pribram.eu.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*