Zastupitelé města Příbrami schválili zvýšení daně z nemovitosti

grafPříbram od příštího roku zdvojnásobí daň z nemovitosti zvýšením místního koeficientu pro výpočet této daně. Město schválilo novou vyhlášku o výpočtu daně z nemovitých věcí, pomocí které chce také zamezit tomu, že obyvatelé se stejnými nemovitostmi platí odlišnou daň. ČTK o tom dnes informovala mluvčí města Pavlína Svobodová.

Nová vyhláška bude platit od ledna příštího roku a má sjednotit základní koeficient pro výpočet daně z nemovitých věcí na území města. Základní koeficient vychází z počtu obyvatel obce a Příbram jej má ve výši 2,5. „V polovině devadesátých let došlo k tomu, že město zcela nesystémově tento koeficient snížilo na možné minimum, tedy na 1,4. Avšak pouze pro vybrané části města. Někdo tak platil daň podle koeficientu 1,4 někdo podle 2,5,“ uvedl radní Václav Dvořák.

Výši takzvaného místního koeficientu určuje město. Příbramská radnice jej zvýší z hodnoty 1 na 2 a tato změna všem obyvatelům města zdvojnásobí daň z nemovitostí. „V praxi to bude tak, že rodina obývající například dvoupokojový byt zaplatí za rok asi o 350 korun více, rodina z třípokojového bytu asi o 500 korun,“ dodal Dvořák.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*