Zastupitelé zakázali pití alkoholu na veřejnosti, v jakých lokalitách si alkohol již nedáme?

Příbram se přidala k městům, v nichž platí zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Návrh alkoholové vyhlášky včera schválili městští zastupitelé.

alkohol-1

Ve vyhlášce je přesně popsáno území, kde lidé nesmějí popíjet alkohol. Jde například o náměstí T. G. Masaryka, Ryneček, Jiráskovy sady a další náměstí a ulice zejména v centru města. Zákaz platí také v okruhu 100 metrů od škol a školek, dětských hřišť, zdravotnických zařízení, hřbitova, nádraží, nákupních center, kulturního domu či aquaparku. Alkoholické nápoje se nesmějí pít ani na autobusových zastávkách a v jejich blízkém okolí.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) už dříve řekl, že radní chtěli zakázat pití alkoholu zejména v okolí takzvaných křížových domů. Lidé si tam často stěžují na bezdomovce, kteří na veřejných prostranstvích konzumují alkoholické nápoje.

Opoziční zastupitel za ODS Ivan Šedivý navrhl, aby zákaz neplatil v lesoparcích, jak stanovovala projednávaná předloha. Připomněl, že lidé si v lesoparcích mohou opékat vuřty a mohli by být postihováni, kdyby si k nim otevřeli pivo. „Abychom zbytečně neomezovali to, co nemusíme,“ podotkl Šedivý. Nezařazený zastupitel Vladimír Kyselák seznam míst se zákazem naopak rozšířil o třídu Osvobození. Oba podněty zastupitelé schválili.

Podobnou vyhlášku mají ve středních Čechách například v Mladé Boleslavi, Benešově, Kladně či Berouně. Důvodem zákazu bylo podle zástupců radnic mnoho opilců v ulicích. Často prý šlo o nepřizpůsobivé lidi, kteří ani neměli v daném městě trvalé bydliště. Někteří lidé si nicméně našli způsoby, jakými nařízení obejít, a pití skrývají v sáčcích či taškách.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*