Zastupitelstvo odmítlo zápůjčky sportovcům, neuspěli cyklisté, fotbalisté ani volejbalisté

Včerejší jednání zastupitelstva, která se opět protáhlo přes půlnoc do dalšího dne, mělo na programu také tři žádosti sportovních klubů o zápůjčky. Ani jednomu ze žadatelů město nevyhovělo, ačkoliv cyklisté ještě nepřišli o veškerou naději. Jejich požadavek by se měl projednávat při březnovém jednání zastupitelstva.

Cykloklub žádal o kauci

excyklo_zas_denik-380Příbramští cyklisté požádali zastupitelstvo o pomoc při zajištění záruky pro kontinentální tým působící v našem městě. Jednalo se o záruku ve výši 560.000,- Kč, která by měla být složena na účet Českého svazu cyklistiky. Cyklisté tedy nežádali o peníze na provoz, ale pouze o částku, která by po dobu 15 měsíců byla zárukou a poté by se v plné výši vrátila městu, cyklisté by částkou nedisponovali a nemohli by s ní jakkoliv hospodařit. Obdobnou záruku schválilo zastupitelstvo již v roce 2008 a prostředky byly městu včas a v řádné výši vráceny.

Cyklisté již získali licenci na účast v kontinentálním poháru. Tu zaplatili z vlastních zdrojů, stála je 160 tisíc korun, o které však ovšem přijdou, když nesloží zmíněnou kauci. Pokud by se podařilo finanční prostředky získat, byl by příbramský tým sedmý v republice s právem účastnit se mezinárodních soutěží. Poměrně dlouhou diskuzi ukončil svým konstruktivním návrhem po dvou kratších přestávkách zastupitel Stříbrnský (TOP 09), který navrhl stažení materiálu a jeho nové projednání v březnu, kdy by se měla situace dořešit, jelikož konec března je posledním možným termínem pro složení kauce.

Volejbalisté návrh stáhli, Spartak neuspěl

VolejbalO poskytnutí bezúročné zápůjčky požádal také Volejbalový klub Příbram, a to ve výši jednoho milionu korun. Rada města nedoporučovala ve svém stanovisku zápůjčku schválit, a to zejména na základě stanoviska ekonomického odboru, který nedoporučuje poskytování dalších zápůjček. Důvodem mohla být také nelichotivá historie splácení předchozí zápůjčky, s jejíž splacením měl klub velké potíže. Materiál byl bez rozpravy stažen, a to na žádost samotného klubu.

Třetím žadatelem byl sportovní klub Spartak Příbram, který požadoval 200 tisíc korun, a to na pokrytí nákladů spojených s provozními náklady počátkem roku. Podle žádosti měly peníze sloužit k překonání období do doby, než klub získá dotace a vybere vlastní příspěvky. Navrhovaná splatnost byla ke dni 31. prosince 2015. Podobný postup byl umožněn v roce 2014. Spartak ve své žádosti zdůraznil, že se orientuje na mládežnický sport – fotbal na výkonnostní úrovni krajského dosahu. Žádný argument však nepomohl, navíc se k projednání nedostavil nikdo, kdo by klub zastupoval. Čtrnácti hlasy byla žádost zamítnuta.

Odpovědět

*