Ženy v in-line hokeji získaly nedávno zlato i za pomoci příbramačky Zelenkové

10450753_10204155298784509_9012201168222374669_nZískat medaili bylo letos pro ženskou reprezentaci cílem, získat zlato tajným přáním. Ale tohle přání se v Rosariu do puntíku vyplnilo. České hokejistky navázaly na sbírku z dřívějších let, mistryněmi světa se staly potřetí v historii. Ženská in-line reprezentace slavila zlato už v roce 2008 v Düsseldorfu a o dva roky později na domácí půdě v Berouně.

Mistrovství se odehrálo v Argentině. Hráčky se velmi rychle a dobře zadaptovaly. Všichni se podporovali navzájem, jak trenéři, vedení, tak holky a hráči. V týmu jsou jak hráčky starší, tak i mladší. Někdy byl rozdíl malinko znát. V některých zápasech, třeba ve skupině proti Španělkám, byly mladé holky nervózní. Ještě neměly tolik zkušeností, musely se kousnout a vzaly to za ně starší hráčky. Ale zase jindy bylo vidět, že to dravé mládí pomáhá, svědčí a je schopné rozhodnout zápas.

Co zápas, to lepší výkon

Na mistrovství byly hráčky, které třeba tři čtyři roky nehrály, a naopak některé úplně nové. Tým se s každým zápasem poznával líp a líp, sehrával se. Naštěstí měly skupinu, ve které se mohly pomalu rozehrát. Výkon se s každým zápasem stupňoval.

Součástí i Petra Zelenková

Součástí vítězného týmu je i příbramská hráčka, zaměstnankyně SZM Příbram, Petra Zelenková. Je úžasné, že takový mezinárodní výkon zastupuje i nějaká příbramačka.

Zdroj: red., inlinehokej.cz

Odpovědět

*