Zloděj byl při krádežích v Příbrami přistižen

VězeníČtyřiadvacetiletý muž se dopouštěl v Příbrami různých krádeží. V srpnu odcizil ze skříňky v jedné firmě různé věci v hodnotě 40 tisíc korun. Šlo o hodinky, oblečení, ale vzal i píšťalku či dárkové taštičky. Při krádeži byl přistižen několika osobami, které chtěly přivolat policii. S tím však zloděj nesouhlasil, vytáhl obušek s příčnou rukojetí a začal jim vyhrožovat zabitím. Následně z místa utekl.

O několik dnů později vnikl do garáže na pozemku rodinného domu, kde ukradl vojenskou maskáčovou tašku a sadu reproduktorů. I tady ho nachytal poškozený a začal ho pronásledovat. Pachatel se dal na útěk a odcizené věci nakonec odhodil.

Začátkem září kradl v obchodním domě, pod mikinu uschoval šest deodorantů, poté přeskočil vstupní turnikety a unikl bez zaplacení. Kromě domu, firmy a obchodu neváhal vykrást i automobil. Dne 21. září se vloupal do vozidla zaparkovaného ve Školní ulici. Nalezl v něm však pouze drobné mince, deštník a klíče. V tomto případě ho na místě chytila hlídka městské policie.

V minulosti se dotyčný dopustil obdobné trestné činnosti, za kterou byl již odsouzen k trestu odnětí svobody. Nyní mu přibude obvinění z dalších krádeží, dále z nebezpečného vyhrožování a z porušování domovní svobody. Koncem minulého týdne ho policisté zadrželi a dne 16. října eskortovali do věznice.

Zdroj: red., autor: Monika Schindlová

Odpovědět

*