Zloději čekají na příležitost

Policie-300x169O tom, že se nedbalé zacházení s majetkem nevyplácí, svědčí tři případy, které se staly o víkendu na Sedlčansku. Na takové jednání vyloženě čekají různí zlodějíčci. Kabelky bez dozoru, tašky a další věci na sedadlech zaparkovaných aut, to vše přitahuje pozornost nenechavců.

Volně položenou kabelku na diskotéce v Sedlčanech si vyhlédl 11. dubna kolem druhé hodiny ranní neznámý zloděj. Ukradl z ní mobilní telefon, peněženku s několika sty korunami, s doklady a platební kartou. Poškozené vznikla škoda přesahující pět tisíc korun.

Po rozbití okénka u pravých předních dveří automobilu, který stál odpoledne u obce Roudný, vzal pachatel příruční tašku, kde měl majitel vozu doklady, platební kartu a lovecký nůž. Vzniklá škoda byla odhadnuta na čtyři tisíce korun.

V depu sedlčanské kotliny vnikl dne 12. dubna zloděj do obytného autobusu, kde bylo v oblečení uschováno třicet tisíc korun. Dále z odemčeného karavanu odnesl fotoaparát, dalekohled, paměťové karty a náhradní objektivy, vše v hodnotě 35 tisíc korun. Navíc zde vzal i klíče o osobního vozidla, odemkl si jej a z peněženky odcizil pět tisíc korun. Klíče následně do karavanu vrátil.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*