1.FK Příbram spustila zcela nový projekt pro rozvoj dětí i vzdělávání trenérů

To o čem se dlouho hovořilo se dnes stalo skutečností. Příbram před několika hodinami oficiálně spustila zcela nový projekt pro trenéry všech mužstev a kategorií s názvem “Fotbal spojuje”.

DSC_1598

Tento projekt nabídne trenérům jakýchkoliv soutěží v regionu možnost absolvování jednodenní stáže v příbramském prvoligovém klubu.

“Projekt by měl spojit po fotbalové stránce celý náš region a měl by ve všech lidech, kteří se zde ve fotbale, od těch nejnižších okresních pater, kde jsem působil i já, pohybují, vyvolávat takovou tu pravou radost z fotbalu, která je na tomto sportu tím nejhezčím,” uvedl generální ředitel Petr Větrovský.

Těší ho také, že je již nyní o projekt velký zájem a přislíbil, že se na všechny zájemce dostane. “Je to jeden z dalších našich projektů, kterým chceme být veřejnosti blíž,” doplnil Větrovský.

DSC_1594

 Stáž se bude skládat ze dvou částí

Stáž bude mít dvě části  – teoretickou i praktickou. Teoretická bude probíhat v zasedací místnosti budovy 1.FK Příbram, ve které se bude řešit psychologie dětí a mládeže, interní školení trenérů i postupné předávání zkušeností ze zahraničních stáží – například ze stáže v PSV Eindhoven.

Praktická část bude probíhat přímo na hřišti, konkrétně na umělé trávě v areálu 1.FK Příbram. Zde budou “fotbalové kapacity”, jako například Pavel Tobiáš, předvádět nejrůznější trenérské metody a předávat méně zkušeným trenérům cenné rady.

Zájemci nezaplatí za stáž ani korunu

Další významným bodem tohoto projektu je fakt, že veškerý servis je zájemcům poskytován zcela zdarma. I to má přispět k rozvoji fotbalu v regionu.

“Akademie tím naplňuje veřejně prospěšné poslání sportu. Fakticky to znamená, že školení je pro trenéry bezplatné, a chceme jim ukázat nejnovější trendy práce s dětmi a mládeží a to jak v té praktické části, tak také části teoretické, kde je zejména psychologický přístup k dětem, abychom posílili vztah a lásku k fotbalu,” připojil své stanovisko ředitel akademie a exministr školství Josef Dobeš.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*