V národním týmu žen jsou 2 reprezentantky z Příbrami!

Ženský flagový tým právě odlétá na Mistrovství světa v Panamě, které začíná ve čtvrtek.

Kristýna Kubová

1) Jak se stane, že holka začne hrát americký fotbal? Vždy mě bavilo zkoušet nové věci, zajímala jsem se o spoustu různých sportů. Věděla jsem, že se v našem městě hraje americký fotbal, ale nebyl tu založený ženský tým. Ani jsem nevěděla, že se po nějaké době rozjely nábory na bezkontaktní verzi amerického fotbalu (flag football) až jednoho dne mi řekl učitel tělocviku, který mě učil na střední škole, jestli bych to chtěla zkusit hrát.

2) Jaké sporty si dělala před tím a co bylo to, co Tě nejvíc uchvátilo na AF? Už jako malá jsem milovala sport ať to bylo cokoliv. Začínala jsem tenisem, který jsem hrála 10 let, ale bylo mi to málo. Tak jsem chtěla zkusit fotbal, jak se říká “kopanou” ale to jsem bohužel nesehnala žádný ženský tým. Na základní škole jsem se dostala k basketbalu, pár let jsem hrála za Příbram a pak jsem to šla zkusit do Prahy. Na americkém fotbale mě zaujalo, že ten sport je “neznámý” málokdo ví, že vůbec tento sport existuje a málokdo se o něj zajímá. Je to sport u kterého se nerozlišuje jestli si vysoký či malý, nebo silný či hubený. Každý si tam najde tu svoji pozici, která mu padne.

3) Loni si nebyla na ME v Madridu. Sledovala si průběh šampionátu? Jak si vnímala to, že si vybraná nebyla? Mrzelo Tě to/nakoplo tě to? To je jasný, šampionát jsem sledovala každou chvíli co holky hráli. Vysílání bylo živě na YouTube takže jsem holkám fandila na dálku. Já se zranila na MČR, které se hrálo v Ostravě bylo to cca asi dva týdny před finálním kempem, kde měl být konečný výběr holek, které pojedou na ME do Španělska. Určitě mě to mrzelo, popravdě jsem to obrečela ať jsem nevěděla, jestli bych v konečný výběru byla či ne, ale byla to možnost reprezentovat Českou republiku, ale pro mě v ten moment bylo přednější moje zdraví abych se mohla vrátit co nejdřív zpět a mohla dál na sobě pracovat aby to třeba vyšlo příště.

4) Proč bych se měla stát členem Příbram Bobcats? Příbram Bobcats je především jedna velká rodina jak na hřišti tak i mimo něj. Je to klub, který je plný skvělých lidi, kteří se vším pomůžou. Každý kdo přijde mezi nás tak vždycky zapadne a každý ho přijme takového jaký je.

Nikola Vokurková

1) Jak se stane, že holka začne hrát americký fotbal (AF) ? Nikdy jsem se o tenhle sport nezajímala a ani o něm skoro nic nevěděla. Ke sportu jsem se dostala přes svého učitele tělocviku, který mě přivedl k Flag footbalu ( bezkontaktní verze AF) ten hraji dva roky, skvělá věc jak se dostat k jádru amerického fotbalu. Pokud se nějaká slečna necítí na kontakt, doporučuji začít na flagu já po dvou letech mám tu chuť zkusit co obnáší pravý AF.

2) Jaké sporty si dělala před tím a co bylo to, co Tě nejvíc uchvátilo na AF? Od malička mě rodiče vedli k různým sportům, hrála jsem basketbal, volejbal, dokonce dělala mažoretky a 8 let závodila v aerobiku a 6 rokem hraji florbal. Na AF mě zaujal hlavně kontakt, to je první věc, které si každý všimne. Je to hra, kde si každý najde svojí pozici, má své místo a to bez ohledu na to jak je atletický a jakou má postavu. To je to, co mě nejvíc zaujalo.

3) Loni si byla na ME v Madridu. Jaké to bylo, reprezentovat ČR? Popiš své pocity, pověz pár zážitků. Byla to neuvěřitelná příležitost a zkušenost zahrát si proti týmům, jako je např: Rakousko. Dokázali jsme už zmíněné Rakousko porazit, které nakonec celé mistrovství vyhrálo. Ty pocity, když tam stojíte v dresu národních barev jsou nepopsatelné.

4) Proč bych se měla stát členem Příbram Bobcats? Příbram Bobcats, není jen klub ani tým, který tě naučí hrát flag nebo AF, je to rodina jak na hřišti tak i mimo něj.

Zdroj: red., autor: Michaela Rom

Odpovědět

*