3.díl letíme za teplem: Španělsko

španělskoV arabských zemích se stále válčí a hrozí různé nemoci, do Řecka se valí uprchlíci ze Sírie, v Itálii a v Chorvatsku není zaručené teplo. Co se ale vymyká všem těmto případům je Španělsko, které má ideální polohu, velmi teplé klima, a nebudou Vás tam na každém kroku ,,otravovat” Arabové.

Do Španělska se nejvíce jezdí do okolí Barcelony, dále na jih do Andalusie, či na ostrovy Španělsku patřící, jako jsou Baleáry či Kanárské ostrovy. Dnes se ale budeme bavit nikoli o ostrovech, ale o destinacích přímo na Pyrenejském poloostrově. Španělsko je konstituční monarchie.

Katalánsko (okolí Barcelony)

Katalánsko se táhne od hranic Francie zhruba do jedné třetiny východního Španělska. Hlavním jeho městem je Barcelona, druhé největší město Španělska ihned po hlavním městě, Madridu. Barcelonu během své dovolené v Katalánsku navštíví téměř každý turista.

Nejpohodlněji se do Katalánska můžete dopravit letadlem. Let trvá z Prahy zhruba dvě hodiny, přistání je v Barceloně, a cena se pohybuje za samostatnou letenku kolem 4 000Kč. Pro ti, co neradi létají, máme dobrou zprávu. Do Španělska dojedete za asi 20 hodin jak autem, tak i autobusem. Pro lepší komfort ovšem doporučujeme letadlo.

Nejrůznější hotely

Po nekonečně dlouhých plážích se lemuje řada hotelů, které nabízejí služby všeho druhu, různé formy stravování a rozdílnou kvalitu. Pokud nechcete být stále na jednom místě, rozhodně se vyplatí ubytovat se v apartmánu bez stravy, a dovolenou prokládat výlety. V této oblasti je opravdu hodně věcí k vidění.

Na své si zde přijdou milovníci jak sportu, tak nočního života. Spoustu vodních a adrenalinových atrakcí je připraveno na plážích, ve městě si můžete zapůjčit kola, motorky, či auta, a zaběhat si můžete chodit po dlouhé promenádě.

Večer a v noci Španělsko žije. Restaurace a bary jsou zaplněné, otevírají se obchody, lidé nakupují suvenýry, módní kousky a španělské delikatesy. Tuto destinaci určitě nedoporučujeme pro ty, co vyhledávají klidnou dovolenou s dětmi.

Andalusie

Jižní část Španělska se řadí mezi nejkrásnější oblasti pyrenejského poloostrova. Na rozdíl od Katalánská zde nejsou takové davy turistů, a to především kvůli ceně, které je o něco vyšší. Přímé lety z Prahy do Malagy nejsou tak časté, proto turisté, kteří jedou bez cestovní kanceláře, létají spíše z německých států.

Též ale tato oblast nabízí řadu hotelů a nejluxusnějších promenád, kde se rozprostírají obchody nejdražších světových značek.

Plánujete vyrazit do Španělska? Navštivte AJV v Tescu, kde Vám vyberou ten nejlepší zájezd, nebo koukněte na www.ajvpribram.cz

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*