5 pravidel, které vám ihned po probuzení mohou napomoci v hubnutí

Ke zdravému životnímu stylu a krásné postavě vede dlouhá, mnohdy náročná cesta. Ráno, je nejdůležitější část dne, kdy při dodržení níže vypsaného doporučení může být dosažení vašeho cíle mnohem snadnější. Vzhůru do toho!

1. Nalačno vodu s citronem. Po dlouhém spánku jsme dehydratovaní, a proto není nic lepšího, než si po probuzení, na ještě před snídaní dát sklenku vody. Spláchne všechny nečistoty, jenž se nám v těle během noci vytvořily. Když do vody vymačkáte půlku citronu, pročištění bude ještě efektivnější.

2. Cvičte ráno. Jdete-li si zacvičit ihned po ránu, váš metabolismus se nastartuje a bude nadále po celý den spalovat tuky. V jednodušším slova smyslu – to, co následně sníte, přemění tělo v energii rychleji, než když cvičit nejdete. Vůbec nejlepší je zacvičit si ještě před snídaní. Je samozřejmé, že pokud pracujete od brzkých ranních hodin, nedá se nic dělat. Rozhodně cvičení nevynechávejte, i kdybyste měli jít cvičit pozdě večer. Najdete-li přeci jen po ránu čas, preferujte kardio cvičení (běh, běžky, kolo) a posilování si nechte, v případě časové tísně, na odpolední hodiny.

  3.Najezte se maximálně do hodiny od té doby, co vstanete. Snídaně je základ celého dne a u hubnutí to platí dvojnásobně. Snídat byste měli, i když nemáte hlad. Neodkládejte jídlo až do práce, nebo ještě hůř, na cestu do práce. Tělo je po ránu vyhladovělé, a potřebuje rychle doplnit energii.

4. Snídaně by měla tvořit 20-25% z celkového denního příjmu. Důležitá je její složení. Pokud si ráno nekážete představit bez šálku kávy, mějte k němu vždy připravenou i sklenku vody. Mezi nejlepší potraviny, které skvěle nastartují váš den, patří: bílý jogurt, ovesné vločky, ovoce, oříšky, celozrnné pečivo, libová šunka (při výběru se řiďte podílem masa), zelenina, lučina, ovesná kaše, smažená vejce (bez oleje)…

5. Pokud sladké, tak ráno! Patříte také mezi ty, kteří si bez čokolády nedokáží představit den? Hřešit můžete, ale nejlépe ráno, k snídani. Jeden řádek čokolády vám dodá energii a hravě ho během dne spálíte.

Autor: JD          Zdroj: text: red., foto: ona.idnes.cz

Odpovědět

*