7. narozeniny Bedny

unnamed (1)Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna oslaví již sedmé narozeniny. Akce se uskuteční ve středu 8. 3. 2017 od 10 hodin v prostorách NZDM Bedna (sídliště „Křižák“ naproti poště, Budovatelů 116, Příbram VIII). Od 14 do 18 hodin pak bude NZDM Bedna otevřeno široké veřejnosti v rámci každoročního dne otevřených dveří.

Ve středu 8. března 2017 se bude v příbramském Křižáku oslavovat. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež vstupuje do dalšího roku svého působení. V sedmém roce zařízení rozšířilo terénní poskytování služby z jednoho dne na tři, tudíž děti a mladí lidé mohou v ulicích Příbrami terénní sociální pracovníky potkávat mnohem častěji. A to za oslavu jistě stojí. „Těší nás, že se služba stále rozvíjí a my, díky trénu, můžeme být s dětmi a mladými lidmi více v kontaktu a poskytovat jim sociální služby i venku, mimo klub“ dodává terénní kontaktní pracovnice Kamila Zelená.

Jako každý rok bude i letos oslava rozdělena do dvou částí. Během dopoledne Bedna přivítá představitele města Příbram, zástupce Středočeského kraje a další hosty z řad dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Pracovníci krátce představí novinky z Bedny, přiblíží práci s dětmi a mládeží a pohovoří o tom, jak se jim práce s nimi daří. Svůj pohled na službu představí také samotní uživatelé služeb formou Bedna klipu- krátké video, které ve spolupráci s pracovníky uživatelé natočili.

Jak to v Bedně vlastně vypadá? Má práce s mladými lidmi smysl? Kdo v Bedně pracuje a kdo ji navštěvuje? Na tyto a podobné otázky dostanou návštěvníci odpověď v rámci již každoročního dne otevřených dveří, který startuje ten samý den ve 14 hodin. „Vítáme všechny, co se chtějí jen podívat, nebo i popovídat s pracovníky a porozumět smyslu naší práce," zve zájemce vedoucí služby Magdaléna Krásová. Na odpoledne je připraven zajímavý program- hudební aktivity, turnaj ve stolním fotbálku a výtvarné dílny pro nejmenší návštěvníky.

„Přijďte mezi nás, o milou společnost a zábavu bude jistě postaráno,“ dodává Dana Pastuchová, kontaktní pracovnice NZDM Bedna.

NZDM Bedna

NZDM Bedna je sociální služba, určená pro děti a mládež ve věku 6 – 20 let, které tráví rizikově svůj volný čas, anebo jsou ohroženy sociálním znevýhodněním. V současné době klub využije v průměru 20 dětí a mladých lidí denně. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začal v rámci NZDM Bedna fungovat také terénní program. Zařízení v roce 2017 finančně podporuje Evropský sociální fond skrze Operační program zaměstnanost, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Nadační fond Albert, řada firemních a individuálních dárců a dále jsou podány žádosti na město Příbram. Provozovatelem NZDM Bedna je Ponton, z.s. .

Zdroj: red., autor: Magdaléna Krásová

Odpovědět

*