Aplikace Pokemon Go zahlcuje Česko. Už také chytáte?

pokemon goPřed několika dny se v Česku rozmohla aplikace Pokémon Go, která upoutala nejen děti a teenagery, ale i dospělé jedince. Na ulici můžete nyní potkat osoby všech věkových kategorií, kteří hledají díky aplikaci v mobilním telefonu, v novém virtuálním světě Pokémony a postupně je začleňují do své virtuální sbírky.

V roce 1998 vznikl v Japonsku animovaný dobrodružný seriál Pokémon, kde se hlavní hrdina – 10letý Ash – chtěl stát pánem Pokémonů. Kdo by byl řekl, že téměř po 20 letech se trend těchto virtuálních postaviček vrátí v podobě mobilní aplikace. Tržní hodnota japonské firmy Nintendo díky aplikaci Pokémon Go za 2 dny vzrostla o 7,5 miliardy dolarů, v počtu stahování předčila Tinder a v tomto týdnu šlape na paty i Twitteru. To jasně vypovídá o tom, že tato novinka mezi mobilními aplikacemi vyvolala u uživatelů obrovský zájem. Aplikace funguje na zařízeních s Androidem i iOS a není po Evropě ani Asii zatím oficiálně dostupná; na tom v tuto chvíli společnost Niantic pracuje a snad se do konce července oficiální verze dočkají i evropští a asijští fanoušci.

Na začátku hry si vytvoříte svou postavičku a pak už můžete za pomocí GPS hledat a sbírat Pokémony ve svém okolí. Ideální je pěší chůze, kterou se právě tým propagující aplikaci snaží podpořit. Sesbírané Pokémony ukládáte postupně do pokedexu a ty identické můžete poslat profesorovi, který vás bude hrou provázet. Při vycházce narazíte často i na pokéstopy (významné sochy, památky, obchody a další zajímavosti v okolí), při jejímž načtení je stačí dotykem displeje roztočit a odměnou vám budou pokébally, vajíčka a další vzácnosti, které se budou při sběru Pokémonů hodit.

Skvělé rady, návod na instalaci aplikace, vysvětlivky a tipy, kde Pokémony pochytat, najdete ve skvěle sepsaném článku na těchto stránkách. Podělit se o své úspěchy a poradit se ohledně toho, jak Pokémony sbírat, můžete také na stránce sociální sítě Facebook, v komunitě pro fanoušky této mánie. Hodně úspěchů při chytání Pokémonů, pokud vás tento trend také pohltil.

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

Odpovědět

*