Back in the Fight se odkládá. Erdélyi: Zvítězil rozum nad srdcem

113503-top_foto1-31kgdLadislav Erdélyi: Již několik let u nás v Příbrami pořádáme tradičně galvečery bojových sportů, kterými jsme chtěli přiblížit občanům našeho města, že si tyto plno kontaktní sporty dokáží získat základnu fanoušků. O něco později, jsme se zaměřili na  galavečery, které bylo mnohem těžší k širší veřejnosti přiblížit natolik, aby jsme ukázali, že nejde o sport tzv. “vymlácených palic” –  šlo o MMA (Mixed Martial Arts) čili – o smíšená bojová umění. To se nám po několika letech podařilo a Příbram se stala městem, ve kterém rok o do roku přibyla poměrně velká základna fanoušků tohoto nejnáročnějšího bojového sportu na světě.

 Ve Středočeském kraji se stala Příbram skutečně špičkou

Realizace takového MMA galavečeru vyžaduje mnoha měsíční každodenní práci a plné nasazení všech, kteří se na takovéto akci podílejí. Proto od nás, od celého realizačního týmu, přijměte prosím omluvu, že jsme v březnu tohoto roku nedokázali realizovat tradiční svátek MMA s podnázvem Back in the Fight.

Hlavním důvodem je situace, kdy přišla nabídka, která se neodmítá. Naše bojovnice Lucie ,,Bullet,, Pudilová podepsala kontrakt prozatím na čtyři zápasy v nejprestižnější světové organizaci MMA – UFC. Je to pro Českou republiku historická událost. Jde o první ženu, která bojuje v českých barvách a jako jediná je aktuálně jediným českým zástupcem v UFC. I z tohoto důvodu by nemohla v Příbrami po dlouhé době zápasit.

Je to skutečně obrovský krok a my jsme se po poradě rozhodli podřídit vše tomu, abychom v UFC uspěli. Já sám tomu obětuji téměr vše, jsem jejím hlavním trenérem, kuchařem, výživovým poradcem a jedním z manažerů. Toto je aktuálně moje práce, kdy se k tomu ještě musím věnovat práci v KBC-Příbram GEMMA ATHLETIC – Centrum Bojových Sportů a dalším svěřencům, jako jediný trenér. Je to tak fyzicky a psychicky náročné, že bych se opravdu nedokázal podílet na realizaci galavečera MMA v Příbrami a nedokázali bychom teď zaručit jeho kvalitu, která nás vyznačovala. Máme předběžné informace, že Lucie Pudilová, bude absolvovat do konce roku další dva zápasy v UFC, což vyžaduje velmi náročnou předzápasovou přípravu. Aktuálně řešíme navíc i odlet Lucie Pudilové do Spojených států, kam byla pozvána. Stejně tak je aktuálně velmi vytížený další spoluorganizátor Petr Větrovský, který se musí během celého roku věnovat mnoha jiným pracovním aktivitám.

I přes to, že nám pomáhají naši přátelé a někteří sponzoři, tak v této době není v našich silách realizovat takto náročný galavečer MMA. Každým rokem jsme se pro vás fanoušky snažili zlepšovat atraktivnost tohoto svátku MMA v Příbrami. A to i přes to, že finanční prostředky a několika měsíční pracovní nasazení, které jsme museli investovat, se nám jen ztěží vrátilo ve formě adekvátního výdělku. Vždy nám šlo především o to, abyste po konci posledního zápasu večera odcházeli spokojeni. To platí z našeho pohledu neustále.

GCF nás nekontaktovala 

 

Podstatnou částí je také to, že zatím ještě v současné době nejprestižnější tuzemská organizace MMA, Gladiator Championship Fighting -GCF, se kterou jsme celé ty roky spolupracovali a realizovali pod jejich hlavičkou všechny tyto galavečery MMA v Příbrami, nás od posledního galavečera, který proběhl v březnu 2016, neoslovila ohledně další spolupráce. Obdrželi jsme nabídky od dalších tuzemských organizací, se kterými jsme vedli jednání ohledně realizace galavečera MMA v tomto roce. S některými, které jsme oslovili sami, jsme v kontaktu a jednáme s nimi o možné realizaci.

Náš malý, nekomerční klub KBC – Příbram GEMMA  ATHLETIC – Centrum Bojových Sportů, nemá moc aktivních zápasníků. Ovšem i na těch několik bojovníků, kteří jsou v MMA aktivní, jsme hrdí. O Lucii Pudilové, o níž jsem hovořil jako o první české ženě v UFC, je také první ženou, která vstoupila do oktagonu v Příbrami. Jako první žena v České republice, vybojovala ve velmi vyrovnané bitvě s maďarskou bojovnicí Melindou Fábián, titulový pás GCF v bantamové váze.

V našem klubu dorůstají a dozrávají další skvělí bojovníci, například velmi nadějný zápasník, dvacetiletý Jan Janka. Honza se může měřit s evropskými zápasníky, ale má pochopitelně vyšší cíle. Trénuji Honzu od jeho 13ti let, tak vím, o čem píši. Také nesmíme zapomínat na všechny zápasníky, kteří pomáhali utvářet MMA v Příbrami. Ani zapomínat na dalšího trenéra Ladislava Žáka, který se nemůže věnovat tréninkům jako v počátcích, ať už ze zdravotních, nebo časových důvodů.

Mohu Vám však slíbit, že uděláme vše, abychom fanouškům MMA opět nabídli v Příbrami skvělou podívanou. Aktuálně však zvítězil rozum nad srdcem. Na závěr chci poděkovat všem, co nám kdy pomohli a pomáhají. Velmi si toho ceníme. Moc děkujeme fanouškům za pochopení.

 

Ladislav Erdélyi – zakladatel oficiálního MMA v Příbrami.

 

Odpovědět

*