Bedna oslaví již 6. narozeniny

Bedna1Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna oslaví již šesté narozeniny. Akce se uskuteční ve čtvrtek 10. 3. 2016 od 10 hodin v prostorách NZDM Bedna (sídliště „Křižák“ naproti poště, Budovatelů 116, Příbram VIII).  Od 14 hodin pak bude NZDM Bedna otevřena široké veřejnosti v rámci každoročního dne otevřených dveří.

Ve čtvrtek 10. března 2016 se bude v příbramském Křižáku oslavovat. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí vstupuje do dalšího roku svého působení. Za šest let provozu v Bedně nalezlo přes 1000 dětí a mladých lidí bezpečný prostor, odreagování, zábavu, ale i podporu a pomoc. A to za oslavu jistě stojí.

V dopolední, oficiální, části programu Bedna uvítá představitele města Příbram, zástupce Středočeského kraje a další hosty z řad dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Pracovníci v krátké prezentaci představí, jak se jim daří práce s dětmi a mládeží v klubu i v terénu. Odpoledne se pak Bedna již tradičně otevře široké veřejnosti. Každý, kdo má zájem dozvědět se, jak to v nízkoprahovém zařízení vypadá, co se zde dělá a jaké děti zde hledají útočiště je srdečně zván. „Vítáme všechny, co se chtějí jen podívat, nebo i popovídat s pracovníky a porozumět smyslu naší práce,” zve zájemce koordinátorka Magdaléna Kočová. Během odpoledního programu proběhne vystoupení taneční skupiny Double Cookies, hudební vystoupení uživatelů NZDM Bedna a dále výtvarné aktivity pro nejmenší návštěvníky.

Jak vidí Bednu děti a mladí lidé, kteří do klubu chodí pravidelně, se návštěvníci budou moci dozvědět prostřednictvím zbrusu nového Bedna klipu s názvem „Bedna v kostce“. „Jsme moc rádi, že i letos se nám podařilo natočit s našimi klienty video, které je určené zejména široké veřejnosti. Děti a mladí lidé v něm vlastními slovy řeknou to, proč je pro ně Bedna důležitá a proč se sem rádi vracejí,“ upřesňuje kontaktní pracovnice NZDM Bedna Kamila Zelená.

„Přijďte mezi nás, o milou společnost a zábavu bude jistě postaráno,“ dodává Eliška Bendová, kontaktní pracovnice NZDM Bedna.

Bedna

 

Zdroj: red., autor: Magdaléna Kočová

Odpovědět

*