Bednář, Větrovský a Krejčí přednášeli na SPŠ v Příbrami

IMG_7366Ve čtvrtek 23. dubna se na SPŠ a VOŠ v Příbrami sešli vážení fotbaloví hosté. Účel jejich návštěvy bylo předat studentům Vyšší odborné školy, obor sportovní management nějaké rady a zkušenosti ze svého života  povolání, které by mohli studenti dále využívat v praxi.

A že se sešla hned vzácná trojka. Pozvání v zastoupení fotbalistů přijal Roman Bednář, hráč AC Sparta Praha, který nyní hostuje v Příbrami. Dále nemohl chybět trenér, Příbramák Karel Krejčí, který je v současné době asistentem trenéra české fotbalové reprezentace. V neposlední řadě přišel i generální ředitel klubu 1.FK Příbram, Petr Větrovský, který vyprávěl o fotbale z pohledu jeho funkce, která byla studentům nejblíže, protože tento obor studují.

Moderátorka besedy a zároveň studentka příbramské VOŠ Jitka Doubravová měla pro hosty připraveno několik otázek, které měly studentům přiblížit, jaký život (pracovní i osobní) mají tito tři muži, kteří pracují ve stejném odvětví ale na úplně jiné pozici.

,,Besedu jsme uspořádali pro to, aby studenti poznali všechny tyto tři muže v rozdílných funkcích a mohli se jejich vyprávěním inspirovat pro další studium a povolání,” řekl Roman Vácha, učitel.

Zájem studentů se projevil i po skončení besedy

Na závěr besedy moderátorka vyzvala Bednáře, Větrovského i Krejčího, aby všem řekli, jaké vlastnosti a schopnosti musí člověk mít k výkonu jejich funkce, což bylo cílem celé besedy, který se povedl na výbornou. Po skončení čtyři studenti sportovního managementu oslovili Petra Větrovského s požadavkem absolvování stáže či praxe v příbramském fotbalovém klubu.

,,Takové besedy, kde je možnost otevřeně diskutovat s lidmi mám rád. Beseda na průmyslové škol byla s mladými lidmi, kteří budou budoucností našeho městě. Myslím, že byl zajímavá, upřímná i zábavná. Odměnou pro mě byl fkt, že mě po jejím skončení oslovilo několik studentů, zda by mohli v našem klubu absolvovat stáž. To je pro mě důkaz, že je besed zaujala a ve stáži všem moc rád vyhovím,”uzavřel Větrovský.

Zdroj: red.

Odpovědět

*