Bednění podporuje mladé lidi v umění!

bedneni2016Ve čtvrtek 22. září od 14 hodin se na sídlišti Křižák uskuteční již pátý ročník kulturně zábavného odpoledne s názvem Bednění 2016. Akci určenou dětem a mladým lidem města Příbrami organizuje zařízení pro děti a mládež Bedna neziskové organizace Ponton v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů. 

Rok se s rokem sešel a máme tu opět dnes již tradiční akci nízkoprahového klubu Bedna „Bednění 2016“. Sídliště Křižák tak ve čtvrtek 22. září ožije hudbou, tancem, zajímavými workshopy a soutěžemi. Primárním cílem „Bednění 2016“ je podpořit kulturní život dětí a mladých lidí, kteří vesměs tráví svůj čas pasivně, chybí jim pravidelná zájmová činnost a možnosti realizace. „V rámci Bednění mají děti a mladí lidé, kteří navštěvují náš klub nejen možnost ukázat, co je baví, v čem jsou dobří, ale také se něčemu novému přiučit a pobavit se,“ říká koordinátorka projektu Bc. Magdaléna Krásová.

Odpolední Bednění je však určené i široké veřejnosti. Zajímá vás pouliční kultura? Přijďte se naučit základy streetdance či se zúčastnit workshopu s DJ Freezerem. Na akci si také můžete zahrát stolní fotbálek, vyrobit si vlastní originální placku či se zapojit do výtvarné soutěže o ceny.

Akce Bednění je uskutečněna v rámci tzv. Týdne nízkoprahových klubů, kdy se po celé republice otevírají nízkoprahová zařízení pro děti a mládež veřejnosti. Návštěvníci tedy budou mít možnost po celou dobu akce nahlédnout do prostor NZDM Bedna, dozvědět se více o jejím fungování a popovídat si s pracovníky.

„Na Bednění, které se koná pod záštitou starosty města Jindřicha Vařeky, rádi uvítáme co nejvíce lidí. Vstup je opět zdarma, a to i díky finanční podpoře Města Příbram. Přijďte se pobavit, inspirovat a podpořit mladé lidi v umění,“ doplňuje pozvánku pracovnice NZDM Bedna Bc. Eliška Bendová, Dis.

bedneni_2016

Zdroj: red.

Odpovědět

*