Befit energy klub v Příbrami v novém kabátě. Jakou novinku vedení připravilo?

Befit konstrukceNa trhu fitness je v současné době rostoucím trendem posilování s vlastní váhou těla (kalisthenika) jdoucí ruku v ruce se zdravým životním stylem. Pro určení světového i českého fitness trendu hraje bezpochyby důležitou roli i psychická stránka jedince, který touží po neustálém zlepšování a překonávání sám sebe i vlastních možností. Proto pradávná aktivita využívání zátěže vlastního těla začíná znovu nabývat na své popularitě.

BeFit energy club, moderní a jediný Příbramský fitness klub sídlící ve třetím patře OC Skalka, nezůstává v současných trendech pozadu a svým členům nadělil o prázdninách překvapení v podobě prostorových úprav a nového pokrokovějšího vybavení. BeFit zareagoval na současnou poptávku, potřeby a přání svých členů včas a vystavil ve svých prostorách na rozloze 60 metrů čtverečních moderní multifunkční posilovací konstrukci. V BeFitu tak vyrostl za pomoci německé společnosti Original Workout první příbramský indoor street workout.

Jedná se o tréninkovou konstrukci určenou k silově vytrvalostnímu tréninku, díky níž člověk dokonale pozná své tělo, možnosti a jeho dovednosti. V tomto tréninku není důležité soutěžit s ostatními, ale jen sám se sebou – zdokonalit se, zlepšit a překonat své osobní limity.

Trénink na konstrukcích není snadný

Nová moderní zóna s multifunkční posilovací konstrukcí je určená pro cvičení především s vlastní váhou těla. Sportovně zdatnější a pokročilejší lidé mohou využít i činky, kotouče, osy, medicinbaly, kettlebellky, bagy a jiné zátěže příslušné k funkčnímu tréninku. Posilovat bez závaží neznamená, že je cvičení lehké, určené pouze začátečníkům a neefektivní. Trénink s vlastní váhou těla umí být velmi nesnadný, ba mnohdy dokonce i náročnější než posilování na strojích s těžkými váhami. Navíc tento druh tréninku je velmi přirozený a tím pádem i jeho jednotlivé cviky zdraví prospěšnější.  Indoor street trénink díky své přirozenosti a komplexnímu rozložení vlastní váhy nezatěžuje vazy, šlachy a je šetrný i ke kloubům.

Prostor v BeFit energy clubu se výstavbou indoor street konstrukce velmi otevřel, provzdušnil a umožnil „cvičencům“ větší variabilitu svého posilování. Cílem silově vytrvalostního cvičení prováděného na multifunkčních stanovištích není zpevnit jednotlivé svalové partie a individuální části, ale posílit tělo komplexně se zaměřením na větší počet svalových skupin a core (střed těla).  Tento světový fitness trend přináší do cvičení maximální využití potenciálu zapojených svalů. Zároveň ze zdravotního hlediska působí velmi pozitivně na svalovou rovnováhu a správné držení těla.

Zacvičte si v BeFitu na moderní tréninkové konstrukci, která buduje obrovskou fyzickou kondici, vytrvalost, sílu a flexibilitu. Až člověk uvidí první výsledky, stane se z tréninků závislost. K posílení těla používejte ty nejzákladnější cviky, jako jsou kliky, shyby, dřepy či planky vyžadující spíše kvalitu než kvantitu vykonání cviku.  Díky náročnosti provedení cviků učí „BeFit indoor street workout“ trpělivosti a disciplíně, díky nimž brzy uvidíte svůj pokrok.

Překonejte sami sebe

 

Nikdy nezapomínejte, že i malé změny mohou znamenat velký rozdíl. Každý se postupně zlepší ve svých výkonech, koordinaci, zvýší počet opakování, ztíží variantu cviku, zvětší sílu a zlepší vytrvalost. Jedinou překážkou je pouze strach, nedostatek motivace, lenost, výmluvy a pohodlnost. Překonejte sami sebe a přijďte to vyzkoušet na vlastní kůži.

Na video-reportáž z upravených prostor se můžete těšit již brzy.

Autor: Kateřina Molnárová (BeFit energy klub), zdroj: red.

 

Odpovědět

*