BeFit: Proč navštěvovat skupinové cvičení?

befitSkupinové lekce různých forem cvičení mají své milovníky, kteří jsou pravidelnými návštěvníky, ale i odpůrce nedůvěřující instruktorovi a mající obavy z větší skupiny lidí. Raději ani nebudeme mluvit o jedincích, kteří tvrdí, že tento druh aktivity je naprosto k ničemu, přitom za jejich názorem stojí pouhá lenost a neznalost. Každý pohyb se počítá a každý pohyb prováděný správně je správný. 

Zdravý životní styl vyžaduje pestrost nejenom ve stravování, ale i v oblasti sportu. Pokud je Vaším cílem vypadat dobře, udělat něco pro své zdraví, cítit se skvěle a zároveň nejste zrovna kulturista či nemáte vážnější zdravotní obtíže, studiové lekce jsou vhodné i pro Vás. Navíc moderní fitness centra reagují neustále na potřeby svých klientů a nabízejí takovou plejádu fitness trendů, že nebudete vědět, co vyzkoušet dříve.

Pro studiové lekce neexistuje žádná výmluva, opravdu snad každý by si měl přijít na své. Nemáte čas? Vyzkoušejte  Insane nebo Tabatu, intervalový intenzivní trénink, který máte za pár minut hotový.  Jste začátečník a máte strach z fyzické náročnosti? Začněte s Jógou, rehabilitačním cvičením, Pilatesem či Balantesem.  Nechcete přemýšlet a pamatovat si nějaké choreografie? Zajděte si na Spinning. Vyžadujete při cvičení kreativitu a rádi tančíte? Odreagujte se na BeFit Dancu či LoseWe. Nechcete hopsat, ale cvičit spíše silově? Pak právě pro Vás bude nejlepší volbou TRX, Pump Fit či Flowin.

Studiové lekce jsou sestavované strukturovaně, logicky a komplexně s cílem posílit celé tělo. Důležitou a rozhodně nezanedbatelnou roli hrají sociální síla kolektivu, zábavná forma cvičení, osobní výzva, soutěžení, smích, vzájemná komunikace, oční kontakt a energická povzbuzující hudba.  Pravidelným navštěvováním studiových lekcí se zároveň člověk stává členem jisté sociální skupiny, která na jedince působí motivačně, a tak ovlivňuje pozitivně i intenzitu cvičení, jeho snahu a vůli.

I když během skupinové lekce nedostáváte individuální péči, jste neustále pod dohledem, tudíž pokud cvik člověk provádí zcela špatně, měl by instruktor ihned zakročit a navést Vás do správné pozice. Zároveň získáte zásobník cviků, inspiraci a návod, jak případně cvičit sám.

Studiové lekce mají nepochybně mnoho kladů, věříme, že na své si přijde úplně každý, ať hledáte zábavu, dřinu či odpočinek. Současně osobitý a profesionální přístup každého instruktora Vás bude neustále motivovat k dosažení vytyčeného cíle.

Co říci závěrem? Běhej, tancuj, jezdi na kole, posiluj, skákej, hopsej, cvič jógu, dělej cokoliv… hlavně se hýbej a nepodléhej svým výmluvám.

Zdroj: BeFit, autor: Kateřina Váchová

Odpovědět

*