Během léta se stalo 227 nehod

17.8., HLuboš, řidič náklaďáku na mokré vozovce smyk, přejetí do pritisměru, kde narazil do autobusu, škoda 120 tisíc korunOd začátku roku došlo na Příbramsku k 809 dopravním nehodám, což je o deset více než předchozí rok. Zemřeli tři lidé, za stejné období roku 2014 nepřežilo nehodu na příbramských silnicích dokonce sedm osob. Svážným poraněním skončilo v nemocnici 45 lidí.

Poslední smrtelná nehoda a jediná, která se stala o letních prázdninách, se odehrála dne 14. srpna v katastru obce Hluboš. Sedmapadesátiletý řidič najel v zatáčce na pravou krajnici a poté narazil do vzrostlého stromu. Následně automobil značky Škoda Felicia začal hořet a motorista na místě zemřel.

Během léta se stalo 227 nehod, v měsíci červenci jich bylo o 35 více než v srpnu. V srpnu řešili příbramští dopravní policisté 96 nehod. Jejich nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a následně přílišná rychlost, a to v 17 případech. U šesti havárií byli motoristé pod vlivem návykových látek. Celkem 17 karambolů zavinila zvěř, od ledna evidujeme 151 nehod ze zvířaty. Na automobilech vznikla škoda ve výši šesti milionů korun.

Autor: Monika Schindlová, zdroj: red.

Odpovědět

*