Bez praxe nejsou koláče. To ví na Obchodní akademii v Příbrami

img_3470Dne 24. 11. 2016. proběhl na OA a VOŠ Příbram dlouho očekávaný Den otevřených dveří spojený se Dnem odborných dovedností. – Bez praxe nejsou koláče“.

Hlavním úkolem soutěže „Den odborných dovedností – Bez praxe nejsou koláče“ bylo sestavení návrhu programu Dne odborných dovedností, jehož cílem je zviditelnění a zvýšení atraktivity sektoru odborného vzdělávání a přípravy. Hlavní organizátor soutěže, Dům zahraniční spolupráce, obdržel v termínu stanoveném ve výzvě celkem 35 přihlášek, z nich bylo odbornou hodnotící komisí vybráno podle daných kritérií 22 návrhů, mezi nimiž byl i ten náš.

Program akce, které se zúčastnila kromě mladých lidí i další veřejnost, jsme naplánovali formou Dne otevřených dveří v budově školy. Akce byla určena především žákům 9. ročníků ZŠ, jejich rodičům, ale i široké veřejnosti. Zúčastnili se jí místostarosta Města Příbrami Mgr. Václav Švenda, zástupkyně zřizovatele Středočeského kraje Mgr. Blanka Troníčková, zástupci organizací a firem, absolventi školy.

A jak celá akce probíhala?

Pět skupinek z 1. a 2. ročníku se hned po ránu rozběhlo do příbramských firem a organizací, aby o nich studenti zjistili co nejvíce informací. Jednalo se o OSSZ Příbram, FÚ Příbram, Halex Příbram, PBtisk Příbram a Galvanika Příbram. Ze získaných informací posléze žáci zpracovali prezentace, a soutěžili tak o první místo. Třetí a čtvrté ročníky nikam nemusely, neboť zástupci jiných firem a organizací přišli za nimi. Pozvání přijali Mgr. Jiří Holý z VISKu, Bc. Jana Vlnasová z Alky Příbram, Mgr. Šárka Turečková z Herlinu a Bc. David Kyselák z Dami Fresh. Opět museli studenti získat co nejvíce informací a z nich vyrobit nástěnku. I ty podlehly podrobnému hodnocení. Odbornou porotu tvořili zmínění hosté a také paní Marie Machová z Domu zahraniční spolupráce Praha. Mezitím však byl v plném proudu i Den otevřených dveří. Žáci 9. ročníků i veřejnost se na něm dozvěděli něco o škole a studiu na ní, získali vědomosti z finanční gramotnosti, vyzkoušeli si chemické pokusy, poslechli si zážitky z odborných praxí v cizině, mohli obdivovat rychlost, jakou píší naši studenti na pc klávesnici všemi deseti a mnohé další.

V 17 hodin se škola zavřela. Všichni padali únavou, ale s pocitem dobře odvedené práce. Pokud jste tento den promeškali, přijďte se k nám podívat 21. ledna 2017, budeme se vám opět rádi věnovat!

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zástupcům firem a organizací, kteří se akce zúčastnili a přispěli k její zdárné realizaci. Příští rok se budeme těšit na viděnou.

Zdroj: red.

Odpovědět

*