Běžte s námi olympijský běh v Příbrami

unnamed (2)Jedinečná atmosféra, olympijské ideály, tolerance, respekt, fair play i to je Olympijský běh, který v letošním roce zavítá opět do Příbrami.

Olympionici jsou inspirací pro každého, díky účasti na Olympijskému běhu může každý nasát atmosféru skutečných olympijských her. Závod v okolí Svaté Hory odstartuje ve středu 21. června od 18:00 hodin, přihlásit se může každý z webu olympijskybeh.cz.

Vavřinec Hradilek

Nejraději běhá sám a před snídaní. I když i on má občas problémy se k běhu dokopat. „Jasně, že je to někdy těžký, ale když pak doběhnete domů a dáte si tu snídani, je to strašně fajn,“ říká kajakář Vavřinec Hradilek. Stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 je hlavním ambassadorem Olympijského běhu.

Úspěchů má na kontě víc než dost. Kromě olympijského stříbra i zlato a stříbro z mistrovství světa. Běžecké boty nazouvá zhruba dvakrát týdně. „Někdy mi to vyjde i třikrát. Víc samozřejmě běhám v přípravném období, kdy nejsou závody. Jsem ale zvyklý se krátce proběhnout i před startem,“ povídá.

Běžeckým vymoženostem, jako je třeba sporttester nebo GPS, se však raději vyhýbá. „Mám svůj vlastní okruh. Myslím, že je to asi tak deset kilometrů. Ale nevím přesně, nikdy jsem ho neměřil,“ směje se. „Snažím se ty sportovní technologie moc nepoužívat, řídím se raději svým pocitem. Jen občas si do uší pustím nějakou muziku.“

Letos při včasné registraci čeká na každého originální tričko. Olympijský běh v Příbrami se koná za finanční podpory ČOV, města Příbram, poutního místa Svatá Hora a Fytos Fruit.

Video z předchozího ročníku:

Zdroj: red.

Odpovědět

*