Blíží se Den Země. Udělejte něco pro ni i Vy a přijďte nám pomoci uklidit část CHKO BRDY!

Internetový portál ObjevBrdy.cz za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí, Příbram pořádá v rámci oslavy Dne Země v sobotu 21. dubna již druhý ročník jarního úklidu v Brdech. Každý dobrovolník je vítán, akce je vhodná i pro celé rodiny, včetně dětí. Sraz účastníků bude v sobotu 21. dubna v 8 hodin ráno. Místa srazů budou zveřejněna na webu objevbrdy.cz během následujících dnů.

Uklízet se bude ve třech zónách: Oseč – Podlesí, Orlov – Kozičín a Pilská nádrž – Láz. „Není v našich silách organizovat úklid celého CHKO, jde o velmi rozsáhlou plochu. A proto bychom se chtěli poprvé soustředit na tu část, která nám je polohou nejbližší: od Obecnice až po obec Láz na Příbramsku,“ uvedl za pořadatele ze serveru ObjevBrdy.cz Hynek Harvánek s tím, že cílem společné jarní úklidové akce je připravit tuto oblast na zahájení nové turistické sezóny.

Ochranné rukavice i pytle na sběr odpadků dostanou dobrovolníci přímo na místě, město Příbram prostřednictvím Technických služeb následně zajistí svoz nashromážděného odpadu. Na závěr čeká účastníky drobné občerstvení a opékání špekáčků.

Dobrovolníci se mohou registrovat na adrese: info@objevbrdy.cz

„Přijďte nám pomoci a spojte příjemné s užitečným, protože tato úklidová akce není pouze o práci, ale i o čase stráveném na čerstvém vzduchu v krásné brdské přírodě,“ sdělil za město Příbram jeho místostarosta Václav Švenda, který se i letošního úklidu aktivně zúčastní.

Úklidová akce se pořádá u příležitosti Dne Země a je zaměřena zejména na vstupy do CHKO Brdy.

Předpokládaný program, sobota 21. dubna:
8:00 hromadný sraz na vybraných místech
8:00 až 8:30 rozdělení úklidových tras
9:00 až 14:00 úklid všech tras dle rozpisu

Máte zájem se do úklidu zapojit? Registrujte se, prosím, na adrese info@objevbrdy.cz

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*