Bojovník Janka vyhrál počtvrté v řadě a míří do O2 arény

Teprve dvacetiletý MMA bojovník Jan Janka zvítězil v oktagonu počtvrté za sebou. Na svůj věk již zkušený bojovník, připravující se pod vedením Ladislava Erdélyiho, nyní míří k dalšímu svému zápasu. Tentokrát do věhlasné O2 arény.

Honzo opět jste zvítězil, můžete krátce zhodnotit Váš zápas? 

Můj zápas začal ještě před samotným soubojem, kdy jsme měli pět dní na shození váhy, což bylo v mém případě 7 kg, ale vše jsme zvládli. Teď už k zápasu. O soupeři jsme nic moc nevěděli, na internetu toho není příliš. První zápas byl v roce 2006 a poslední snad v roce 2014.

Zápasníci se vyvíjí strašně rychle, vrátí se po roce do klece a chová se úplně jinak než před rokem.  Zahájili jsme tedy přípravu na komplexního soupeře a vše vyšlo, jak mělo. Už od první sekundy zápasu se mi soupeř snížil a připravil se o výškovou převahu. Útočil jsem tvrdě a přesně tak, jak to mám rád.

Po chvilce soupeř začal “hulit,” prošel tam loket co ho poslal na kolena, následovaly tvrdá kolena a údery. Za chvilku byl donucen na takedown, ten jsem vysprauloval a hned chytil škrcení. Po chvilce byl soupeř v bezvědomí.

Je to již několikátá výhra v řadě, jak se tato série zrodila? 

Bylo to minulý rok v listopadu, kdy jsem po dvou prohrách v řadě a nějakých 7 měsíců bez zápasu šel jsme proti specialistovi na BJJ Pavlu Šustovy, kterého jsme ukončil TKO v druhém kole. Po něm následoval Michal Novák KO v prvním kole a Petr Novák TKO v druhem kole, a teď můj poslední soupeř Richard Lang.

Máte už poměrně slušnou bilanci, který zápas pro Vás nejvíce znamená? 

Je to má 4 výhra v řadě, už mám i slušnou bilanci 7:2. Myslím si, že to je v MMA slušný. Udržet si dlouho šňůru vítězství je v MMA mnohem těžší než v jiných bojových sportech. Věřím, že to bude pokračovat. Až se mi podaří třeba 6 výher v řadě, hodil by se nějaký opasek do sbírky. Každý zapas pro mě má stejnou váhu, beru ho na 200% vážně. Už je jedno, jestli jdu s Frantou z nějaké vesnice nebo s Conorem McGregorem.

Kam až byste se chtěl probojovat? 

Asi každý by chtěl do UFC, i já mám takové ambice, ale to je běh na dlouhou trať. Někdo ukončí patnáct zápasu v prvním kole KO z toho 5 velkých jmen a teprve se tam dostane, a někdo udělá pět dobrých zápasu a je tam. Vše je o managementu a aktuálně bych si vystačil s M1, KSW, Bellator nebo one FC. Nechci nic uspěchat, je mi teprve 20 let a nechci být malou rybou v sakra velkém oceánu.

Co pro Vás MMA znamená? 

Vše co mám, nic jiného od dětství neznám, nic jiného nedělám. Kvůli tréninkům je ze mě i pěkný záškolák.

Kdy Vás mohou fanoušci vidět opět v akci? 

Pokud nemáš co dělat, doraz na XFN 6 v pražské o2 aréně 7.12. Zatím největší akce v historii České Republiky. Ještě neznám jméno svého soupeře, ale brzy mi někoho najdou. Jediné co vím, že bude ze zahraničí.

Očima trenéra Ladislava Erdelyiho: 

Honza u nás v KBC – Příbram GEMMA Athletic (Centrum Bojových Sportů) začal poznávat kouzlo MMA a hned ho to chytlo. Tak jsem Honzu začal rovnou “od pasu” trénovat komplexně, ve směru k MMA. K tomu vede dlouhá a těžká cesta, kterou zmáknul, a pokračoval i přes prvopočáteční nezdary.

Později si uvědomil, že přesně tato cesta je správná. Tak jsme začali po určitém tréninků, objíždět Českou republiku, kde si vyzkoušel několik “samostatných stylů.” Náš klub má dlouholetou 22 letou tradici v postojářských disciplínách. U MMA není lehké vydržet. Honza jako jeden z mála zůstal, a teď sklízí jednu výhru za druhou. Je cílevědomý stejně tak jako naše Lucie ,,Ultimo” Pudilová – “Příbramská Střela,” která nyní už zápasí jako jediná česká “Lvice” i bojovník vůbec v nejprestižnější světové MMA organizaci – v UFC!

Honza má dobře našlápnuto. Důkazem je jeho další zápas nejprestižnější české organizaci XFN v O2 Aréně v prosinci 2017. Jsem přesvědčen, že neuběhne moc času a Honzu uvidíme zápasit v některé z výše uvedených věhlasných světových organizacích. Vím, že na to má. Neustále na sobě tvrdě pracuje a má velký potenciál.

Honza svůj poslední zápas neměl v úmyslu nějak zbytečně protahovat. V zápasech před tím dal jasně najevo, že on je ten, co se s ním musí počítat i vzhledem k jeho mladému věku.

Tak fanoušci a přátelé stylu MMA a našeho klubu, zůstaňte při nás a věřte, že v KBC-Příbram GEMMA Athletic – Centrum Bojových Sportů – dozrávají další a další…Děkujeme za neustálou podporu.

Zdroj: red.

Odpovědět

*