Březnové kulturní akce v Divadle A. Dvořáka Příbram

divadlo logoDivadlo Antonína Dvořáka Příbram přichystalo na měsíc březen opět mnoho zajímavých kulturních akcí. Předprodej bude zahájen v pondělí 1.února 2016.

Na velké scéně divadla se můžete těšit například na koncertní recitál textaře, básníka a producenta Michala Horáčka. Tento projekt s názvem Na cestě 2016 mapuje především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořili se skladatelem Petrem Hapkou. Mezi účinkující patří dále také Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml a 5 členný doprovodný orchestr.

Divadlo nabízí také prohlídku svých prostor. Seznámíte se s historií divadla, uvidíte sklady kostýmů, herecké šatny, maskérnu a projdete se po prknech, která znamenají svět. Dále Vás čeká několik divadelních představení:

Screenshot_2016-01-28-08-51-14-588

Malá scéna připravuje koncert Ireny Budweiserové, jejíž repertoár tvoří spirituály a gospely, ale na koncertu uslyšíte i blues či vlastní tvorbu. Těšit se můžete také na grotesky z velkoměsta s názvem Chaplinovy děti. Jedná se o krátké scénky studentů herectví a režie pražské DAMU, které původně vznikly jako klauzurní představení. Mezi další představení malé scény patří příběh Terryho Pratchetta z bájné Zeměplochy, které vypráví o mladíkovi jménem Mort, dále Tajemný hrad v Karpatech či Prodaná nevěsta.

Pro školy je přichystán Tajemný hrad v Karpatech a představení nerozlučné dvojice Pat a Mat.

Více informací o jednotlivých březnových akcích naleznete na stránkách Divadla Antonína Dvořáka.

Zdroj: red.

 

 

Odpovědět

*