Celorepublikový závod kočárků: už v neděli v Dobříši

Závod kočárkůV neděli 10. dubna proběhne v Dobříši netradiční událost – závod kočárků nebo-li strollering, který se koná již 5. rokem.

Strollering, do češtiny doslovně přeloženo jako kočárkování, je speciální program vytvořený pro maminky, které chtějí udělat něco pro sebe za přítomnosti svých děťátek. Jde o cvičení, které probíhá kdekoli v přírodě, nejčastěji například v parku, pod vedením vyškolené lektorky. Převážně jde o sportovní chůzi doplněnou o fitness cvičení a posilování na podložkách, s dětmi v rukou atp.

V neděli 10. dubna v 15:00 hodin odstartují na 53 místech republiky v pořadí již 5. Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tyto závody budou také mezinárodními, protože se do organizace zapojí i Polsko, kde budou tytéž závody probíhat ve více než 10 městech.

Podstatou závodu je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na soutěžící dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat regulérnost stylu chůze, která je předmětem závodů.

Pro soutěžící jsou připraveny 3 hlavní kategorie – pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy bude potřeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Navíc můžete vyhrát krásné hodnotné ceny od partnera soutěže OutdoorBaby – více informací na webu pořadatele.

Zaregistrovat se do závodu můžete právě na webu pořadatele, nebo u svých regionálních organizátorů závodů kočárků například přes jejich email – pro Dobříš je to kontakt mavos@email.cz.

Těšit se můžete i na doprovodný program!

Závod kočárků_2

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

  1. Pingback: Závody 2016 v médiích - Závody kočárků

Odpovědět

*