Český rallyeový kalendář bude mít šest dílů, pojede se i v Příbrami

praha_cerny_1Seriál mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bude mít v příštím roce šest dílů, oproti předešlým letům z kalendáře vypadla lednová Jänner rallye. Šampionát už se také nepojede jako mezinárodní a bude se řídit českými sportovními řády.

V závodech se tak budou moct představit vozy prakticky všech kategorií včetně nejvyšší WRC, což nebylo doposud možné.
Jänner rallye byla součástí českého seriálu v letech 2011 až 2014, pro příští rok z něj ale opět vypadne. “Svaz rallye se rozhodl, že jej do kalendáře nezařadí. Obecně jezdci nejevili o tento závod příliš velký zájem,” řekl generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš ČTK. Kvůli zimnímu termínu se totiž Jänner často jezdil na sněhu a účastníci tak se startem na rallye měli vysoké náklady.

Dalších šest rallye z letošního roku ve “velkém” šampionátu zůstalo, Rallye Šumava a Rallye Český Krumlov si jen vyměnily termíny. Obě soutěže se ale vrátily ke svým tradičním termínům, na Šumavě se pojede v dubnu a v Českém Krumlově v květnu.
I v příštím roce se pojede seriál jednodenních závodů, který bude nově označen jako Rallyesprint série a bude vypsaný jen pro vozy s pohonem jedné nápravy a obsahem do 2000 ccm. Zároveň je vypsaný i Pohár 2+ pro vozy dalších kategorií. “Vracíme se k původnímu významu sprintů. Chceme, aby sloužily k výchově mladých jezdců,” uvedl Eliáš.

Kalendáře: 
Mistrovství České republiky: 

24. a 25. dubna: Rallye Šumava Klatovy,

22. a 23. května: Rallye Český Krumlov,

19. a 20. června: Agrotec Petronas rallye Hustopeče,

10. až 12. července: Rallye Bohemia Mladá Boleslav,

28. až 30. srpna: Barum Czech rallye Zlín,

2. až 4. října: Rallye Příbram

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*