Čištění komunikace vás může vyjít draho

odtah-vozidla-auta210312_denik-380Už se vám někdy stalo, že jste přišli ke svému vozidlu, a ono tam nestálo? V horším případě se může jednat o krádež, v lepším, o odtah. Vozidla jsou často odtahována kvůli čištění komunikace, kdy řidič přehlídne značku zákaz zastavení s pod datumem. Co udělat po zjištění, že Vaše auto odtáhli?

Aby vám byl vůz vydán, musíte nejdříve dojít zaplatit pokutu, za porušení dopravní značky, na městskou poilicii. Ta v Příbrami sídlí na náměstí T.G.M. Výše pokuty může být až 2 000 Kč a závisí pouze na daném policistovi, zda již máte nějaký přestupek, nebo jak jste mu sympatičtí.

Za odtah vozidla si připravte 1 300 Kč

Následně s potvrzením o zaplacení jdete na TS Příbram (sídlící vedle autobusového nádraží). Aby vám bylo auto vydáno, je nutné, aby bylo napsáno na vás. Připravte si 1 300,- za odtah vozidla plus poplatek za parkování, jenž za dvě hodiny činí 50 Kč, za první den 100 Kč. Bez zaplacení těchto částek vám auto nebude vydáno.

V případě, že u sebe nemáte finanční hotovost, bude vám vystavena složenka, a občan podepíše doklad o uznání dluhu. Následně si auto pečlivě zkontrolujte, zda není odtahem nějak poškozené.

Sečteno podtrtženo, jedno přehlédnutí dopravní značky vás může vyjít minimálně na 3 350,-.

Autor: JD          Zdroj: text: red., foto: lidovky.cz

Odpovědět

*