ČTYŘKOLKY: Příbramák Poláček šokoval svým výkonem v Německu!

 

čtyřkolkyČeská hymna zněla o víkendu nad tratí v Reutlingenu, kde se konal další závod ve čtyřkolkách prestižního mistrovství Německa. Zasloužil se o to Zdeněk Poláček, který po několika smolných závodech, kdy se trápil s technikou dokázal vystoupit na stupínek nejvyšší a po dlouhé době se tak objevil česk jezdec na stupních vítězů mistrovství Německa.

Do závodu ovšem nastoupil s nečekanou motivací a hned v první jízdě z toho byl holeshot. Svou první pozici sice neudržel a musel se sklonit před dvěma jezdci, ale i tak dojel na skvělé třetí pozici, což je Zdeňkovo životní maximum, tedy zatím.

I do druhé jízdy vyjel jako první a podařilo se mu nejen díky kolizi Schreibera, Holma a Zinekera ujet zbytku pole. Jediný, kdo se ho dokázal držet byl holanďan Ten Vregelaar. Ten Zdeňka předjel a zhruba polovinu závodu jezdil na prvním místě. Na prašné trati se Zdeněk držel zhruba dvacet metrů za vedoucím jezdcem a v poslední čtvrtině závodu zaútočil a Vregelaara předjel. Ten už se nezmohl na odpor a Zdeněk si vytvořil pohodlný závod. Poprvé tak vyhrál rozjížďku v Mistrovství Německa.

V součtu obou jízd to pak stačilo na celkové první místo a obrovský úspěch pro český quadcross!

Zdroj: red, autor: Martina Poláčková

Odpovědět

*