Dagmar Pecková vydává své první vánoční album. K této příležitosti vystoupí i v  příbramském divadle

Ve spolupráci s Jaroslavem Krčkem, Musicou Bohemicou a Gentlemen Singers nahrála Dagmar Pecková album nazvané Zrození (Nativitas), které obsahuje české a moravské vánoční koledy, vánoční písně z českých barokních kancionálů a vánoční zpěvy staré Evropy. Album vydal již 5. října 2018 Supraphon. V listopadu a v prosinci uskuteční Dagmar Pecková s Musicou Bohemicou i stejnojmenné koncertní turné.

 Mezzosopranistka Dagmar Pecková se rozhodla nadělit svým příznivcům velmi niterný dárek v podobě vánočního alba. Sama k tomu uvedla: „Ve spolupráci s Jaroslavem Krčkem a jeho skvělým souborem Musica Bohemica jsme se snažili vytvořit oduševnělé album vánočních písní, které nás naplňují vírou, touhou po lepším světě a láskou k vánočním tradicím. Dala jsem mu název Zrození (Nativitas), protože ty písně jsou o zrození dítěte a jsou oslavou mateřství.”

V Příbrami vystoupí v listopadu

Koncert Dagmar Peckové se uskuteční 24.listopadu v příbramském divadle. Vstupenky jsou v prodeji na www.divadlopribram.eu

. Tady si budete moci všechny kolegy poslechnout přímo z úst jedné z nejúspěšnějších českých operních zpěvaček. Vánoční koncert začíná v 19 hodin. 

 

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*