Do konce ledna proběhnou ještě čtyři semináře OHK

Počátek roku bývá pravidelně obdobím, kdy vstupují v účinnost novely zákonů a nové právní předpisy. V daňové a účetní oblasti bývá těchto změn obvykle velké množství, což přidělává starosti nejen profesním účetním a poradcům, ale také podnikatelům.

Zatímco pro sestavení daňového přiznání za minulý rok platí pravidla minulého roku, nový účetní rok mezitím začíná s pravidly upravenými. V Příbrami však dlouhodobě a úspěšně působí Okresní hospodářská komora, která s dostatečným předstihem informuje svoje členy a navíc pořádá nejrůznější vzdělávací semináře. Do konce tohoto měsíce můžete navštívit ještě čtyři.


Pojištění i zaměstnanecká problematika

Již tento čtvrtek 15. ledna dopoledne proběhne v CK Lucie “Konzultace o praktickém provádění  INTRASTATU”.  Intrastat je systém sběru a zpracování dat pro statistiku obchodu se zbožím mezi členskými státy, zahrnující i sběr údajů o pohybu zboží, které přímo předmětem obchodu mezi obchodními partnery z různých členských států není.

Do Intrastatu se vykazují údaje o pohybu zboží mezi ČR a ostatními členskými státy. Jde o zboží, které skutečně přestupuje státní hranici ČR, s výjimkou případů, kdy se zboží zdržuje na území ČR jen dočasně z důvodů dopravních. Konzultovat problematiku spojenou s Intrastatem budou moci podnikatelé s metodikem Českého statistického úřadu Otakarem Krátkým.

Na úterý 20. ledna vychází seminář o aktualitách v nemocenském pojištění a v pojistném na sociální zabezpečení. Seminář bude probíhat od 9 do 13 hodin v zasedací místnosti firmy Finvest Příbram na náměstí T. G. Masaryka. Seminář, určený zejména pro mzdové účetní, povede odborný referent Ministerstva práce a sociálních věcí František Vlasák. Cena pro členy OHK činí 850 korun bez DPH, pro nečleny komory 1 250 korun bez DPH.

Tématem dalšího lednového semináře je „Systém hodnocení a odměňování zaměstnanců.“ Konat se bude 26. ledna od 9 do 14 hodin v zasedací místnosti České spořitelny v Milínské ulici v Příbrami.

 

Poslední odborný seminář Okresní hospodářské komory v tomto měsíci se bude věnovat zejména problematice nového občanského zákoníku ve vztahu k zákoníku práce a zaměří se také na časté chyby personalistů. Koná se v učebně nového sídla firmy J. K. R. Příbram v Žižkově ulici. Semináře se jako lektor ujme advokát Pavel Říčka.

Informace ke všem seminářům si můžete vyžádat elektronickou cestou na adrese ohkpb@ohkpb.cz.

Zdroj: red.

Odpovědět

*