Do Příbrami dnes zavítá ministr Stropnický, řeč bude o Brdech


BrdyMinistr obrany Martin Stropnický dnes zavítá do našeho města. Setkat by se měl s novým starostou Jindřichem Vařekou, aby společně debatovali o rušení Vojenského újezdu Brdy. 

Poslanci se v posledních dnech  zabývají návrhem zákona, který zruší brdský újezd a zmenší další výcvikové prostory. Vojenský újezd Brdy by měl být rozdělen mezi Středočeský a Plzeňský kraj. S tím ale Středočeský kraj nesouhlasí. Plzeňský naopak ano. Podle hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery (ČSSD) by území vojenského újezdu mělo zůstat státu a mělo by se o něm rozhodovat samostatně.
10804424_10202287863552134_987543642_o
Nové vedení Příbrami podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) se staví za záměr zrušit brdský újezd a vyhlásit chráněnou krajinnou oblast (CHKO).  “Prostudoval jsem návrh zákona, kterým se ruší VÚ Brdy, zákon o ochraně přírody a krajiny i návrh CHKO Brdy a musím konstatovat, že tato legislativní kombinace mne přesvědčuje, že o přírodu a krajinu v Brdech bude postaráno neskonale lépe, než jak je tomu doposud,” vyjádřil svůj postoj Jindřich Vařeka.

 

Zdroj: red, foto: red, ceskatelevize.cz

Odpovědět

*