Dobříš chce změnit systém parkování

parkomatyDobříš na Příbramsku chce změnit parkovací systém v centru města. Nově by měla být hodina parkování zdarma,  na delší dobu bude zpoplatněno. ČTK to řekl starosta Stanislav Vacek (STAN).

Z centra by podle něj měly zmizet dosavadní parkomaty u každého stání, které po vhození mincí na displeji ukazují zaplacený čas. Podle Vacka tento způsob není úplně nejšťastnější. “Někdy se stane, že se mincovníky zaplní a nenaskočí tam čas. Nemáte dovolání, jak to prokázat, že jste tam peníze hodil,” uvedl.

Na odstranění parkomatů se radnice předběžně dohodla s firmou, která je instalovala. Nahradit by je měly klasické automaty vydávající lístky, které si řidiči položí za přední sklo. Nový systém začne platit nejdříve v lednu, protože do konce roku musí radnice respektovat smlouvu uzavřenou na provoz parkomatů.

Hodina parkování by nově měla být zdarma. Ke kontrole budou sloužit papírové hodiny, na nichž řidič vyznačí čas příjezdu a umístí je za okno auta. Strážníci tak budou mít přehled, jak dlouho vozidlo na místě stojí. “Papírové hodiny si řidiči koupí, můžeme je klidně prodávat na úřadě nebo v informačním středisku,” uvedl Vacek.

Zóny pro rezidenty v širším centru zůstanou zachovány, mezi 08:00 a 16:00 tam budou dál moci volně parkovat i ostatní motoristé. Kromě toho chce radnice vybudovat několik desítek nových parkovacích míst úpravou některých vnitrobloků.

Papírové hodiny chtějí zavést také Úvaly u Prahy, řidiči budou moci v Husově ulici a na náměstí Arnošta z Pardubic parkovat dvě hodiny zdarma, ale pak musejí odjet, jinak se dopustí přestupku. Opatření je namířeno proti lidem, kteří jezdí vlakem do Prahy nebo do Kolína a auta nechávají po celý den zaparkovaná v centru.

zdroj: ČTK, foto: www.kladensky.denik.cz

Odpovědět

*