Dobrovolníci zvou k účasti na olympijském běhu v Příbrami

Jedinečná atmosféra, olympijské ideály, tolerance, respekt, fair play, ale i dobrovolnictví i to je Olympijský běh, který v letošním roce zavítá opět do Příbrami. Registrace jsou možné pouze on-line do 11. června.

Olympionici jsou inspirací pro každého, díky účasti na Olympijskému běhu může každý nasát atmosféru skutečných olympijských her. Závod v okolí Svaté Hory odstartuje ve středu 20. června od 18:00 hodin.

„Podobně jako v loňském roce jsme pro účastníky připravili 5 km dlouhý okruh v okolí Svaté Hory. Věříme, že běžce zaujme jak nádherná příroda, tak i zajímavé převýšení,“ říká organizátor Matěj Machuta.

„Věříme, že připravíme opět unikátní běh v okolí Svaté Hory, to se neobejde bez pomoci dobrovolníků (příprava trati, registrace, dohled na trati atd.). Pevně doufám v to, že letošní ročník běhu bude stejně úspěšný, ne-li úspěšnější než loňský. A jsem si jistá, že se o to dobrovolníci rozmístění po celé trase od startu až do cíle rádi a s nadšením postarají,“ dodává koordinátorka dobrovolníků Johana Paulová.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie již od roku 1987.

Svatá Hora obdivované mariánské poutní místo v srdci Čech. Každoročně je tento barokní areál vyhledávaným cílem poutníků a návštěvníků z celého světa.

Olympijský běh v Příbrami se koná za finanční podpory ČOV, města Příbram, poutního místa Svatá Hora a Fytos Fruit.

Zdroj: red., autor: Josef Hovorka

Odpovědět

*