Dorost 1. FK Příbram opět zvítězil a upevnil si prvenství v tabulce, nad druhou Slávií má náskok pěti bodů

K soupeři, který se nacházel na šestém místě v tabulce jeli s pokorou a zároveň s velkou touhou zvítězit. Po výborném prvním poločase se jim tento cíl povedlo splnit. Domu si odvezli všechny tři body, když přestříleli soupeře 4:0.

Do zápasu vlétli ve výborném pohybu a přesné kombinaci, a již ve čtvrté minutě se výborně na vápně uvolnil Rys a jeho levačka již přesnější být nemohla, protože míč skončil v šibenici 0:1! I nadále pokračovali v aktivní hře, Květova střela ve vápně skončila na boční síti, Červeňakově hlavičce chyběla razance a výbornou střelu Janušky skvěle zneškodnil Semanko.

Další nebezpečné průniky uhasila domácí obrana jen v poslední chvíli. Pak přišel první klíčový okamžik zápasu, kdy po hrubé chybě se ocitl domácí Zajíc před Jedličkou, který ho skvěle vystál.

O chvíli později Červeňák skvěle dopresoval Semanka, jeho pokus o kličku vystihl a míč dovedl do prázdné branky 0:2! To byl zřejmě zlomový okamžik zápasu. Příbramáci dále pokračovali v aktivní hře a před poločasem se po narážečce s Ayongem skvěle uvolnil Suchan, při samostatném nájezdu byl sražen, byla odpískána penalta a domácí obránce musel pod sprchy. K penaltě se postavil Suchan a s přehledem proměnil 0:3!

V druhém poločase se hosté snažili kontrolovat hru a pokoušet se o časté zakončení, což se jim celkem dařilo. Po jedné kombinaci se uvolnil za vápnem Januška a nastřelil tyč. Domácí se dostávali jen ke skrumážím po standardních situacích, ale ty příbramští dokázali odvrátit.

Domácí se neúspěšně snažili o skorigování stavu

Dvacet minut před koncem se ale nechal vyloučit Ayong za hrubou nedisciplinovanost a tak se početní stav na hřišti se srovnal. Domácí mužstvo se snažilo o skorigování stavu, ale nakonec rozdíl ještě navýšili hosté. Suchanova kolmice měla oči, Rys si na ní dobře naběhl, následovala přesná přihrávka před branku a na Švába již zívala jen prázdná branka 0:4!

Branky: 4. Rys, 26. Červeňák, 42. Suchan (PK), 89. Šváb

Zdroj: 1. Fk Příbram