Dům dětí nabízí tvořivé odpoledne i program na prázdniny

Dům dětí a mládeže Příbram je zřizován Středočeským krajem a jeho úkolem je vyplňovat volný čas dětí, mládeže i dospělých, a to nejen v odpoledních i dopoledních hodinách, ale také o sobotách a nedělích a během všech prázdnin.

Dům dětí a mládeže nabízí široké spektrum pravidelné zájmové činnosti pro všechny  věkové kategorie. Každoročně je připraveno kolem třiceti různých kroužků, od cizích jazyků, výtvarného či hudebního umění až po kroužek taneční, rybářský nebo kroužek sebeobrany. V průběhu celého roku nabízí DDM také mnoho jednorázových akcí, zájezdy do pražských divadel, tvořivá odpoledne a další půldenní či celodenní akce. Program zde najdou děti i o každých prázdninách a v létě se mohou zúčastnit také organizovaných táborů. Pravidelně se zde konají i různé soutěže a okresní kola vědomostních olympiád vypsaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Z lednového programu jsme pro Vás vybrali dvě události. V úterý 20. ledna mohou se mohou děti od 6 let i jejich dospělý doprovod zúčastnit tvořivého odpoledne s názvem “Vyrob si vlastní kočičku”. Účastníci si tak pomocí vlastních sil vyrobí nenáročného domácího mazlíčka. K jeho výrobě by si měly přinést pouze čistou ponožku, vše ostatní dostanou na místě. Vstupné činí 20 korun a začíná se v 15 hodin. Tvořivé odpoledne končí v půl páté odpoledne.

Program je připraven i na pololetní prázdniny

Na leden připadají také nejbližší školní prázdniny, byť jednodenní. Volno budou mít školáci v pátek 30. ledna. I to je den, který mohou děti od 6 let strávit v Domě dětí a mládeže v Příbrami. Od půl deváté do půl druhé je zde čeká výroba originálního přívěsku na klíče, pečení vuřtů, plnění úkolů při putování za pokladem krále Brtníka z Brtníka nebo porážka nepřátel z hradu Pětek.

Sebou by si děti měly určitě vzít přezůvky, svačinu, pití a zmíněné vuřty. Akce se uskuteční při minimálním počtu deseti účastníků a je potřeba se předem přihlásit, nejpozději do 28. ledna, a to pomocí e-mailu jelinkova@ddm.pb.cz nebo skrze telefonní čísla 607 529763 či 608 522 677 – paní Marcela Jelínková. Uvedené kontakty slouží také v případě potřeby dalších informací pro rodiče k oběma zmíněným akcím.

 Zdroj: red.

Odpovědět

*