Erasmus+ Praxe Londýn 2018

Klíčová akce 1 programu Erasmus+ je aktivita určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol a absolventům těchto typů škol. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

Obchodní akademie Příbram realizuje v letošním školním roce projekt s názvem Odborná praxe v Německu a Velké Británii, v rámci kterého vycestuje na dvoutýdenní stáž do zahraničí celkem 40 studentů. V termínu od 18. 2. do 3. 3. 2018 se uskutečnila praxe v Londýně, které se zúčastnilo 10 studentek OA a VOŠ Příbram. Partnerskou institucí na britské straně je ADC College, vzdělávací organizace, která se specializuje na další vzdělávání a odborný trénink a která na základě rozřazovacích jazykových testů vybírá vhodné firmy.

Během svého pobytu sbíraly praktikantky odborné dovednosti a jazykové zkušenosti ve firmách zaměřených na administrativu a management. Ve volném čase poznávaly památky britské metropole. Díky ubytování v hostitelských rodinách měli účastníci projektu možnost seznámit se s každodenní realitou života v Anglii.

Tento projekt navazuje na předcházející tři projekty mobilit v odborném vzdělávání, v rámci nichž jsme do Londýna vyslali 65 studentů. Další skupina vycestuje do Londýna v květnu. Díky kvalitní realizaci odborných stáží se obchodní akademii podařilo získat Certifikát kvality v odborném vzdělávání. Toto ocenění je nejen prestiží pro naši školu, ale zároveň nám umožňuje snadnější předkládání žádostí a garantuje realizaci zahraničních stáží až do roku 2020.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*