ErasmusDays na OA

Dne 12. 10. 2018 se na OA a VOŠ Příbram uskutečnil projektový den s názvem „Erasmus+ všude kolem nás“. Tato akce byla součástí celoevropské kampaně, jejímž cílem bylo sdílet pozitivní zkušenosti s programem Erasmus+. Minulý rok se do kampaně zapojilo 11 zemí a proběhlo přes 650 akcí. Letos se poprvé připojila i Česká republika, a tak i Obchodní akademie Příbram, jako dlouholetý a úspěšný realizátor vzdělávacích projektů s finanční podporou programu Erasmus+, přispěla se svými zkušenostmi a zážitky. Byli to konkrétně žáci, kteří se v posledních letech zúčastnili mezinárodních projektů, a nebylo jich málo!

Během dopoledne proběhlo celkem 8 workshopů, čtyři z nich byly zaměřeny na Klíčovou akci 1 v odborném vzdělávání – praxe Německo, praxe Londýn, ErasmusPro – dlouhodobá stáž a praxe německých studentů v Příbrami. O zkušenostech s přijímáním německých praktikantů přišla pohovořit Ing. Barbora Batelková z firmy Senco a vysvětlila studentům, ve kterých odděleních mohou naši studenti pracovat a jaké úkoly mohou ve firmě vykonávat studenti při praxi a i jako absolventi.

Další tři workshopy prezentovaly projekty Klíčové akce 1 Mládež, kterých se naši studenti zúčastnili díky intenzivní spolupráci se ZŠ a MŠ Dolní Hbity, konkrétně se jednalo o prázdninové projekty s názvy „Let Our Bodies Speak“, „Say No To Addiction“, „Keep calm and be tolerant“. V neposlední řadě byl představen i projekt Klíčové akce 2 s názvem „Mezinárodní podnikání mládeže“. Poutavé prezentace byly doplněny kvízy o Evropské unii, Velké Británii a Německu, které studenti vytvořili v programu Kahoot. Díky tomu probíhalo celé dopoledne i v soutěžním duchu a výherci kvízů si odnesli drobné propagační předměty věnované Domem zahraniční spolupráce.

Po ukončení workshopů pracovali studenti po třídách na různých úkolech. Studenti prvních ročníků se seznámili s programem DofE (Cena vévody z Edinburgu) a naplánovali si aktivity, které v tomto programu podniknou. Druháci se seznámili s novým projektem Klíčové akce 2 „Čtyři odstíny gramotnosti“, který budou v příštích dvou letech realizovat se školami z Řecka, Německa a Francie. Rozdělili si práci na projektových tématech a také proběhla soutěž o logo tohoto projektu. Studenti třetích ročníků soutěžili o nejlepší logo Veletrhu fiktivních firem, který tradičně pořádáme jako Den odborných dovedností pod záštitou Evropské komise, a který se letos uskuteční 15. 11. 2018 v Sokolovně Příbram. Čtvrťáci zpracovali video z projektového dne, které shrnulo kampaň ErasmusDays na naší škole. Hodnocení studentů níže jasně demonstruje, že celá akce byla zdařilá:

„Bylo to báječné, všichni se během chvíle seznámili se všemi projekty, které děláme nebo kterých se účastníme, zjistili jejich přínos pro svůj rozvoj a doufáme, že i ti mladší se s chutí zapojí do dalších, že tento den byl pro ně motivační. Díky za ERASMUSDAYS!!!“

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*