Erdélyiho škola slaví úspěchy. Janka vyhrál popáte za sebou, Pudilová míří do Texasu.

 Příbramské MMA o sobě dává v posledních týdnech a dnech velmi výrazně vědět. O rušno ve světe bojových sportů se starají Lucie Pudilová s Janem Jankou.

Jak jsme již informovali, teprve dvacetiletý Jan Janka si došel pro vítězství do slavné O2 arény, kde zvítězil po minutě 1. kola krásným KO. „Tohle asi nikdo nečekal a abych byl upřímný, ani já ne. Šel jsem si do zápasu odzkoušet svůj postoj a jsem spokojený,” uvedl k zápasu Jan Janka, který předvedl na MMA eventu roku nejkrásnější KO večera. „Honzovi stačila pouze minuta, aby tvrdě knokautoval Matouše Kohouta v postoji, což je přitom Matoušova specialita,” informoval Ladislav Erdélyi – trenér Jana Janky i Lucie Pudilové.

Matouš Kohout má na svém kontě 66 zápasů převážně v Thajském boxu či K1. Rychlé vítězství Janky se tak stalo senzací. „Věřil jsem, že Honza Matouše v postoji může porazit. Honza dodržel svoji střední vzdálenost, zůstal v pohybu a koncentrovaný. Odvedl velmi dobrou práci,“ dodal k souboji na XFN 6 zkušený trenér Erdélyi.

Pro Janku to byla pátá výhra v řadě a opět proti velmi silnému soupeři. Jan Janka však není jediným bojovníkem z Příbrami, který rozčeřil vody MMA v posledních dnech. Na svůj další zápas v nejprestižnější organizaci světa UFC čeká příbramská Lucie Pudilová. Ta po posledním vítězství v Singapuru zamíří tentokrát na Americký kontinent. V rámci UFC Fight Night se 18. února střetne v texaském Austinu s bojovnicí Sarah Morasovou. „Vítězství musí být moje,” netrpí strachem před patnáctkou světového žebříčku Lucie Pudilová.

Ta je dalším žákem z pomyslné Erdélyiho školy, která o sobě dává výrazně vědět. Jaký je jeho trenérský recept? „Mám dobrý recept na guláš, pokaždý je jiný, ale moc dobrý. Vážně, nechci prozradit to podstatné, k čemu jsme se společně s ostatními svěřenci za ta léta dopracovali. Myslím si, že mi věří, tak jako třeba staršímu bráchovi. Když vidím, že dřou, makají a mají disciplínu, tak jim věřím, jako oni mě.. A společně k tomu směřujeme a věříme tomu. A ten recept? Trpělivost, skromnost, tvrdá dřina, odhodlání a především víra…

  Zdroj: red.

 

Odpovědět

*