Exkluzivně: Vedení 1.FK Příbram je na stáži v nizozemském PSV Eindhoven

Petr Větrovský a Mark Van BommelVedení fotbalové akademie 1.FK Příbram, doplněno o generálního ředitele Petra Větrovského a majitele klubu Jana Starku, je v těchto dnech na zahraniční stáži v nizozemském Eindhovenu. 

“V současné době skutečně trávíme několik dní ve slavném holanském klubu PSV Eindhoven”, potvrdil generální ředitel Petr Větrovský. Po nedávné návštěvě německého fotbalového klubu 1.FC Nurnberg tak zástupci příbramského fotbalového klubu navštívili další věhlasný klub.

Vedení 1.FK Příbram chtělo klub z Nizozemska

“Stáli jsme hodně o nějaký klub z Holandska. Myslíme si, že je to pro naši akademii ideální vzor. Nejenže zde můžeme čerpat spoustu informací a inspirace, ale je zde i poměrně reálná šance pro naše talentované hráče, že by někteří mohli do PSV někdy v budoucnu na stáž,” uvedl Větrovský.

V PSV se vedení 1.FK Příbram ocitlo díky místopředsedovi správní rady příbramské fotbalové akademie André Krufovi, jenž zde má výborné kontakty a s klubem vedl několikaměsíční jednání.

V Eindhovenu je kromě generálního ředitele Petra Větrovského a majitele klubu Jana Starky také ředitel akademie Josef Dobeš, asistent příbramského A-mužstva Daniel Huňa a také Vlastimil Ševr.

Spolupráce mezi 1.FK Příbram a PSV Eindhoven fungovala již v minulosti. Nedávno v Holandsku byl na hostování například současný člen příbramského A-mužstva Aleš Matějů.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*